www.Golldennet.com/گلدن نت
آب آوردن زانو | آرتروز زانو | فرسایش مفصل زانو | روماتیسم مفصلی | کلینیک مهر

آب آوردن زانو

زایمان
زایمان
ژانویه 9, 2018
راه های جلوگیری از آب آوردن زانو
راه های جلوگیری از آب آوردن زانو
ژانویه 13, 2018

آب آوردن زانو

آب آوردن زانو

آب آوردن زانو

شاید شما هم جمله آب آوردن را تاکنون شنیده اید و بخواهید بدانید که آب آوردن چیست یا به چه نوع مشکلی گفته می شود یا در حالت کلی معنی آب آوردن زانو چیست؟ در این مقاله شما عزیزان تمام پاسخ های خود را دریافت می کنید. آب آوردن یکی از مشکلات بسیار جدی و آزار دهنده ای است که امکان دارد در اثر بروز مشکلات متفاوت برای زانوی افراد ایجاد شود. افوژن ، نام علمی این مشکل می باشد اما بیشتر افراد از اصطلاح آب آوردن زانو برای اشاره کردن به این مشکل استفاده می کنند. افژون یا آب زانو عارضه ای است که در اثر ترشح بیش از اندازه مایع مفصلی در داخل یا اطراف زانو ایجاد می شود و تورم و درد شدید زانو را به همراه دارد.

 

آب آوردن زانو

 

لازم به ذکر است که آب آوردن زانو روش های درمانی متفاوتی دارد و نمی توان یک درمان قطعی برای آن مشخص کرد و درمان قطعی آن زمانی مشخص می شود که دلیل بروز آن مشخص شده باشد، برخی افراد راه های درمان آب آوردن زانو در خانه را برای حل این مشکل پیش می گیرند اما هیچ تضمینی برای موثر بودن این روش درمانی وجود ندارد. معالجه باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد، حتی در این شرایط نیز نمی توان مدت زمان درمان را تعیین کرد. حتما و حتما باید قبل از درمان علت بروز آن مشخص شود تا روش معالجه متناسب با آن انتخاب شود.

علت آب آوردن زانو و نشانه های آن

بسیاری افراد درباره علت آب آوردن زانو و نشانه های آن سوال هایی در ذهن دارند که پاسخ هر دوی این پرسش ها موارد متعددی را شامل می شوند که در ذیل هر یک را برای شما عزیزان تفکیک می کنیم.

علت آب آوردن زانو: وارد شدن آسیب ناشی از ضربه، وارد شدن ضربه بدون وجود آسیب های خارجی ، ابتلا به آرتروز زانو که خود باعث تحلیل و فرسایش مفصل زانو می گردد، بروز التهاب های عفونی یا غیر عفونی در زانو، مبتلا به نقرس ، مبتلا به روماتیسم مفصلی ، ایجاد تورم پشت زانو، ابتلا به ازگود اشلاتر و … .

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button