www.Golldennet.com/گلدن نت
انواع جراحی گوش | گوش | اتوپلاستی | اصلاح گوش | کوچک کردن گوش| کلینیک مهر

انواع جراحی گوش

لیپولیز
لیپولیز
مارس 29, 2018
تغذیه برای ورزشکاران
تغذیه برای ورزشکاران
آوریل 9, 2018

انواع جراحی گوش

انواع جراحی گوش

همان طوری که در مقالات قبلی بدان اشاره شده است ، جراحی گوش در بعضی شرایط جنبه ی درمانی و در بعضی شرایط جنبه زیبایی خواهد داشت. دسته بندی انواع جراحی گوش به صورت جراحی های کوچک و بزرگ صورت می گیرد. در این مقاله سعی نموده ایم که اطلاعات مفیدی در حوزه ی این نوع از جراحی ها برای شما عزیزان تدوین نماییم.

 

 

انواع جراحی گوش

جراحی های کوچک

ترمیم ساده پرده تمپان، جایگذاری لوله T مانند و معاینه ی کلی گوش در گروه جراحی های کوچک گوش قرار گرفته می شوند. در این دسته از انواع جراحی گوش، نیازی به بستری ۲۴ ساعته نیست و دوره ی نقاهت و بهبودی کوتاه خواهد بود.

جراحی های بزرگ

برای این دسته از انواع جراحی گوش، می توان به اتوپلاستی، ماستوئیدکتومی، تصحیح و ترمیم گوش اشاره نمود.
مدت زمان انجام این جراحی ها به نسبت دسته ی قبل طولانی تر بوده و نیازمند بیهوشی عمومی خواهند بود. علائم استفراغ و حالت تهوع بعد از جراحی های گوش طبیعی می باشند. با مصرف رساندن داروهای ضد استفراغ و قرار دادن داروهای پروپوفل و سووفلوران در برنامه بیهوشی، می توان از شدت تهوع و استفراغ بعد از جراحی گوش کاست. توصیه به مصرف مایعات و آنالژریک نیز پراهمیت می باشد.

عمل های گوش اصلاحی

عمل های اصلاحی جهت بهبود وضعیت های زیر انجام می شوند:

چینی که درست در داخل لبه بیرونی گوش جای دارد. این ناحیه چین آنتی هلیکس نام گذاری شده است.
غضروفی به نام کونکا که از جمله بزرگ ترین تعقر در گوش خارجی به حساب می آید. این غضروف عمق زیادی را شامل می شود.
اقداماتی در جهت اصلاح گوش جمع شده یا گوش فنجانی شکل، نیز صورت می گیرند. در این نوع از گوش ها درجات متفاوتی از برجستگی، کاهش ابعاد گوش و مسطح شدن لبه ی بالایی گوش مشاهده می شود.
از دیگر انواع جراحی گوش اصلاحی، جراحی گوش مخفی می باشد. وضعیت گوش مخفی به صورتی است که لبه ی بالایی گوش در زیر چینی از پوست جمجمه جای گرفته است. از دلایل این اتفاق، پیچ خوردگی غیرطبیعی غضروف گوش فوقانی به طرف سر می باشد. اگر بخواهیم این شرایط را با گوش برجسته مقایسه کنیم، درست در مقابل هم قرار خواهند گرفت.
در کلینیک مهر مجموعه ایی از پزشکان متبحر و باتجربه همراه با مجهزترین تجهیزات روز دنیا، برای یاری رساندن به شما عزیزان آماده ی خدمت رسانی می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی گوش به سایر مقالات ما مراجعه فرمایید

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button