www.Golldennet.com/گلدن نت
اورژانس | درمان | عمل جراحی | شکستگی | تصادف | سرماخوردگی | کلینیک مهر

اورژانس

مراقبت های بعد از پروتز سینه
مراقبت های بعد از پروتز سینه
می 14, 2018
بوتاکس
بوتاکس
می 24, 2018

اورژانس

اورژانس

اورژانس

درمان های فوری و حیاتی را اورژانس گویند. در هر کشوری این نیروی واکنش سریع و فوری وجود دارد. در کشور ما نیز در سال ۱۳۵۳ شمسی پس از تخریب سقف فرودگاه مهرآباد به علت بارش برف، این نهاد بسیار مهم و الزامی، به کمک آمریکایی ها تأسیس و فعالیت های خود را آغاز کرد.

هر بیمارستانی دارای بخشی به نام اورژانس است که معمولاً در قابل دسترس ترین نقطۀ بیمارستان ساخته می شود تا بیماران و حادثه دیدگان بتوانند به راحتی و بدون کمترین مزاحمتی خود را به این بخش برسانند.

در این بخش می توان بسیاری از مراقبتهای فوری و عملیات احیای بسیار تخصصی را انجام داد تا حادثه دیدگان و بیماران از دست نروند. پس از اینکه حالت بیمار تقریباً تثبیت شد آن را به قسمت مربوطه هدایت می کنند.

اورژانس

تقسیم خدمات اورژانس به مراجعین:

در بیمارستان ها و درمانگاه ها با توجه به نوع فعالیت و رسالت آن مرکز، خدمات مختلفی به مردم ارائه می شود. در واقع هر مرکز پزشکی باید بتواند با توجه به نوع تخصص و فعالیت های خود در آن مرکز، بهترین خدمات اورژانسی را به مراجعین ارائه نماید زیرا این بخش، به نوعی مرکز محک آن سازمان یا مرکز پزشکی ست که می توان توسط آن، به درجۀ تخصص و مهارت پزشکان و پرستاران آن پی برد.

با توجه به موارد ذکر شده می توان اورژانس و خدمات اورژانسی به را صورت زیر تقسیم بندی کرد:

۱- اورژانس های عمومی

۱- اورژانس های تروما (حوادث، ضربات بیرونی و… )

۳- اورژانس های تک تخصصی

طب اورژانس

اهمیت مراقبت ها و عملیات احیای بیماران به حدی ست که در دنیا علم و شاخه ای بسیار مهم در پزشکی به نام «طب اورژانس» ایجاد شده تا بتوانند به صورت کاملاً تخصصی و بسیار پیشرفته به این موضوع مهم بپردازند.

احیای بیمار و حادثه دیده در اولین دقایق ایجاد حادثه، یکی از مهم ترین مواردی ست که هر فرد شاغل در این بخش بایستی بداند زیرا این دقایق از حیاتی ترین لحظات می باشند. اگر موارد ایمنی و پزشکی در این دقایق به درستی و با دقت فراوان انجام نشود، چه بسا بیمار از دست برود و یا اینکه صدماتی بر او وارد شود که تا آخر عمر نیز قابل جبران نباشد.

طب اورژانس به این موارد به دقت می پردازد و ریزترین مسائل احیاء بیماران و نگه داشت حادثه دیدگان را با دقتی فراوان آموزش می دهد. انسان موجودی با ارزش است که در سراسر جهان برای نجات او از مرگ، تلاش ها و علوم فراوانی در حال آزمایش، آموزش و اجراست.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button