www.Golldennet.com/گلدن نت
برداشتن خال با لیزر | تکنولوژی آر.اف | روش های برداشتن خال | کلینیک مهر

برداشتن خال با لیزر

عفونت لوزه کلینیک مهر
عفونت لوزه
فوریه 12, 2019
پولیپ بینی کلینیک مهر
پولیپ بینی
مارس 3, 2019

برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر کلینیک مهر

برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال با لیزر یکی از مناسب ترین و بهترین روش ها و بسیار ایمن است. خال صورت به جز در یکی دو جای استثنایی در هر جایی از صورت که قرار داشته باشد ظاهر مناسبی برای شخص ایجاد نمی کند. بیشتر خال ها حاصل از تجمع سلول های رنگدانه ای به اسم ملانوسیت می باشد.

 

برداشتن خال با لیزر کلینیک مهر

 

ماده ی رنگی به اسم ملانین داخل ملانوسیت ها ایجاد می شود ورنگ ایجاد شده موجب رنگی شدن سلول های ملانوسیت می گردد. فراوانی و توزیع ملانوسیت ها، تعیین کننده رنگ پوست می باشند.

توزیع بیش از اندازه ملانوسیت ها در حجم کوچکی از پوست موجب تشکیل خال می گردد. بعضی اوقات این پراکندگی باعث بالا آمدن پوست همان قسمت می شود که نتیجه ی آن ایجاد خال برجسته می باشد.

روش های برداشتن خال

شیوه های مختلفی به منظور برداشتن خال وجود دارد. یکی از شیوه های رایج جراحی است. ولی مشکل بزرگ در شیوه جراحی، ضرورت ایجاد برش عمیق برای برداشتن خال می باشد. همین برش عمیق باعث تشکیل اسکار یا جای زخم می شود.

به همین علت برداشتن خال با لیزر به طور گسترده تری مورد استفاده قرار می گیرد؛ چرا که احتمال ایجاد اسکار و جای زخم از طریق آن کمتر است. در نتیجه بهتر است جهت برداشتن خال ها به هیچ عنوان از شیوه های جراحی استفاده نشود.

توصیه می شود برداشتن خال با لیزر صورت گیرد مگر در مواقع الزامی که نتوان از آن استفاده کرد .برداشتن خال با لیزر یکی از مناسب ترین شیوه ها می باشد که هیچ عارضه جانبی و جدی و یا خطر بروز سرطان برای شخص ایجاد نمی کند.

تکنولوژی آر.اف

یکی از روش های برداشتن خال با لیزر، استفاده از تکنولوژی آر.اف است. در بسیاری از مراکز زیبایی یکی از شیوه های بسیار پیشرفته که برای برداشتن خال از آن استفاده می شود همان روش رادیوفرکانسی یا آر. اف می باشد.

تکنولوژی آر. اف بر اساس تولید و انتقال امواج مایکرووِیو بر سطح پوست صورت می پذیرد. در این روش به راحتی می توان عمق آسیب بافتی را مشخص کرد. در صورتی که پزشک در خصوص ساختمان های پوست آگاهی داشته باشد و همچنین دارای تسلط کافی در زمینه آر. اف باشد؛ امکان ایجاد جای زخم یا اسکار به حداقل می رسد.

به این دلیل که آر. اف بر اساس ایجاد حرارت صورت نمی گیرد؛ اغلب ترمیم و بهبود ضایعه ی ایجاد شده از دیگر شیوه ها سریع تر صورت می پذیرد. هزینه مقرون به صرفه ی شیوه آر. اف از دیگر مزایای این روش به شمار می آید. برداشتن خال اطراف چشم و پلک (حتی بین مژه ها) با استفاده از شیوه آر.اف امکان پذیر می باشد.

به منظور برداشتن خال با لیزر و روش آر.اف چنانچه ممنوعیتی از نظر پزشکی نداشته باشد؛ با استفاده از یک بی حسی موضعی بدون هیچ خونریزی یا درد در مدت زمان کوتاهی ضایعه از پوست جدا می شود. اغلب با گذشت دو هفته بهبودی اولیه حاصل خواهد شد.

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button