www.Golldennet.com/گلدن نت
بهبود سریع زخم جراحی | زخم جراحی | بهبود زخم | بهبود سریع زخم | کلینیک مهر

بهبود سریع زخم جراحی

پیشگیری از تشکیل اسکار
پیشگیری از تشکیل اسکار
ژانویه 3, 2018
جراحی گوش
جراحی گوش
ژانویه 6, 2018

بهبود سریع زخم جراحی

بهبود سریع زخم جراحی

بهبود سریع زخم جراحی

بهبود سریع زخم جراحی

بهبود سریع زخم جراحی : پس از هر جراحی پوست جراحت پیدا می کند و زمان می برد تا مانند قبل صاف و یکدست شود، ما در این مقاله قصد داریم درباره راه هایی که می تواند در بهبودی زخم سرعت بخشد به شما عزیزان اطلاعاتی دهیم.

 

بهبود سریع زخم جراحی

بهبود سریع زخم جراحی

 

مراقبت از زخم

پانسمانی که روی زخم های بیمار گذاشته می شود لازم است توسط یک پرستار به صورت روزانه تعویض گردد. عموما در هر روزی که پانسمان تعویض می شود لکه هایی بر روی پانسمان مشاهده می گردد که ناشی از ترشحات طبیعی زخم می باشد.

این ترشحات امکان دارد تا یکی دو هفته ادامه پیدا کند و پس از آن، این ترشحات قطع می شوند و زخم به اصطلاح خشک می گردد، در این زمان دیگر نیازی نیست پانسمان تعویض شود. بخیه ها عموما پس از دو تا سه هفته بعد از جراحی کشیده می شوند.

تغذیه

بدن برای جوش دادن شکستگی و نیز ترمیم زخم ناشی از جراحی نیاز به اکسیژن و مواد غذایی دارد، بنابراین لازم است در این دوران از غذاهای دارای پروتئین و کلسیم جهت کمک به جوش خوردن شکستگی و ترمیم زخم استفاده کرد. لبنیات و میوه از مهمترین موادی هستند که در این امر به بیمار کمک می کنند.

در این دوران بیمار باید آب زیادی  مصرف کند. این کار موجب خروج مواد زائد و سمی ناشی از شکستگی یا عمل جراحی از بدن می شود.

دستگاه تنفسی

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم بدن جهت ترمیم شکستگی و زخم جراحی به مقادیر زیادی اکسیژن نیاز دارد، به همین دلیل بیمار باید به وضعیت دستگاه تنفس خود دقت بسیاری داشته باشد. خوابیدن پس از جراحی بدترین کاری است که بیمار می تواند د ر این زمان انجام دهد. در این دوران بهترین کار این است که در طول شبانه روز بیمار حالت نشسته داشته باشد، این حالت موجب می شود تا ترشحات و خلط در دستگان تنفسی جمع نشود و در نتیجه کارکرد آن بهتر گردد.

به ویژه در افراد مسن چند روز بیحرکتی می تواند موجب اختلال در کارکرد ریه شود. افراد مسن پس از جراحی لازم است تا چند هفته زیر نظر فیزیوتراپ تمرینات خاصی را برای ریه و دستگاه تنفس انجام دهد تا در کارکرد آن مشکلی به وجود نیاید و بدن به اکسیژن کافی خود دسترسی پیدا کند.

وضعیت روحی بیمار

ممکن است بیمار پس از شکستگی یا عمل جراحی دچار افسردگی شود، در این زمان امکان دارد مرتبا سوال هایی ذهن او را مشغول کند، که چرا این مشکل برای وی ایجاد شده یا این که در آینده چه سرنوشتی در انتظار او است. این احساسات تا حدودی طبیعی بوده و اطرافیان وی باید برای رهایی از این وضعیت به بیمار کمک کنند.

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button