www.Golldennet.com/گلدن نت
تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک | درمان دستی و کایروپراکتیک | کلینیک مهر

تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک

نکاتی در خصوص کایروپراکتیک کلینیک مهر
نکاتی در خصوص کایروپراکتیک
سپتامبر 9, 2019
علائم ام اس کلینیک مهر
علائم ام اس
سپتامبر 12, 2019

تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک

تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک کلینیک مهر

تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک

تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک : در این مقاله به بحث پیرامون تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک پرداخته می شود.

تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک کلینیک مهر

معاینه‌ی فیزیکی

متخصص کایروپراکتیک امکان دارد، در پی یافتن موارد غیرطبیعی، وضعیت جسمی شما را بررسی نماید. مواردی مثل اینکه یک طرف باسن یا شانه از دیگری بالاتر باشد. ممکن است این معاینه شامل تست عضلات نیز شود. در این تست یک پا یا دست توسط متخصص کایروپراکتیک جهت امتحان کردن قدرت و توان آنها فشار داده می‌شود. ضمناً شاید از شما درخواست شود مسافت کوتاهی را راه رفته تا اینکه متخصص کایروپرکتیک بتواند طرز راه رفتن‌ شما یا دیگر حرکات دست یا پاهای شما را مورد بررسی قرار دهد. ضمن اینکه امکان دارد از ستون فقرات‌تان عکسبرداری کنند.

زمانی که متخصص کایروپرکتیک تمامی اطلاعات را کسب نمود، در خصوص درمان صحبت خواهد کرد. در صورتی که برنامه‌ ی درمانی شامل دستکاری ستون فقرات باشد، می توان همان روز آن را انجام داد یا به روز دیگری موکول نمود.

تنظیم ستون فقرات : آشناترین نوع دستکاری ستون فقرات شیوه دستی می باشد؛ به این صورت که شما روی یک میز دراز کشیده و متخصص کایروپراکتیک از یک وسیله یا دستهایش جهت فشار آوردن روی ناحیه‌ ی صدمه دیده‌ ی ستون فقرات‌تان استفاده می نماید. ممکن است در حین اعمال فشار یک صدایی مثل صدای ترکیدن ناگهانی شنیده شود. این صدا در صورتی شنیده می ‌شود که بافت‌ های مفصل ستون فقرات تحت درمان کش می ‌آیند.

در حالت عادی دستکاری ستون فقرات با هیچ دردی همراه نیست. در صورتی که از قبل دچار کمر درد باشید، امکان دارد به دلیل فشاری که وارد می شود کمی احساس آسیب و درد کنید. در کل هدف از دستکاری ستون فقرات این است که شما احساس بهتری پیدا کنید.

برخی از متخصصین کایروپراکتیک از یک تخت متحرک استفاده می نمایند. زمانی که متخصص کایروپراکتیک به پشت بیمار فشار اعمال می کند بخش هایی از تخت رو به پایین حرکت می کند. این تخت اندکی ایجاد سر و صدا می کند، اما در حقیقت شیوه بکار گرفته بسیار آرام می باشد.

برخی از متخصصان کایروپراکتیک برای دستکاری ستون فقرات از یک ابزار دستی که به آن فعال کننده (اکتیویتور) گفته می‌شود، استفاده می کنند. این کار هم بسیار آرام صورت می گیرد.

در پایان توصیه می شود سابقه و تحصیلات درمانگری را که انتخاب کردید بررسی نمایید. باید گفت در برخی موارد یک ملاقات اولیه می تواند به شما این اطمینان را بدهد که آیا سبک درمانی فرد درمانگر با شما سازگار است یا خیر.

 

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button