www.Golldennet.com/گلدن نت
جراحی بینی در بارداری | عمل بینی در دوره شیردهی | باردارى بعد از عمل بینى | کلینیک مهر

جراحی بینی در بارداری

عمل بینی و ارتودنسی کلینیک مهر
عمل بینی و ارتودنسی
آوریل 18, 2019
مدل های جراحی بینی کلینیک مهر
مدل های جراحی بینی
آوریل 25, 2019

جراحی بینی در بارداری

جراحی بینی در بارداری کلینیک مهر

جراحی بینی در بارداری

در این مقاله مطالب و توضیحاتی در رابطه با جراحی بینی در بارداری ارائه می نماییم.

 

جراحی بینی در بارداری کلینیک مهر

 

همانطور که می دانید در کشور ایران تب عمل زیبایی بینی به شدت تند است؛ این در حالی است که ما رکورد دار انجام این جراحی در دنیا هستیم. مطابق با آمار و ارقام به دست آمده، برخی افراد بدون نیاز به انجام این جراحی زیبایی، بینی خود را عمل می کنند.

محدودیت های عمل زیبایی بینی در دوره بارداری

توصیه می شود انجام جراحی های غیر اورژانسی که در محدوده بینی نباشند حداقل یک ماه با عمل بینی فاصله داشته باشند. افرادی که پس از انجام جراحی زیبایی بینی قصد دارند مادر شوند، بهتر است حداقل با فاصله شش ماه از زمان عمل بینی اقدام به بارداری نمایند. لازم به ذکر است که انجام جراحی بینی در بارداری ممنوع می باشد؛ چرا که عمل و بیهوشی می تواند اثر بدی برای جنین داشته باشد.

انجام جراحی بینی دو ماه بعد از زایمان مانعی ندارد. در خصوص جراحی بینی در بارداری باید گفت کسانی که قصد انجام عمل بینی خود را دارند و نسبت به باردار بودن خود مشکوک هستند می بایست تست حاملگی انجام داده و در صورتی که باردار نباشند می توانند اقدام به عمل بینی خود نمایند.

باردارى بعد از عمل بینى

اما در خصوص افرادی که بعد از انجام جراحی بینی قصد باردار شدن دارند باید گفت بهتر است مدت ۶ ماه از جراحی زیبایی بینی اشان سپری شده باشد. ولیکن بارداری زودتر از این مدت نیز بلامانع است. شایان توجه است که بعد از عمل بینى برآمدگی و ورم بینی کاملاً طبیعی است و غیر از این حاملگی نیز باعث افزایش تورم در کل بدن به خصوص صورت خواهد شد.

بدین جهت تا اتمام دوره بارداری و حتی چند هفته بعد از زایمان ورم در صورت وجود دارد. در نتیجه تورم بینی دیرتر برطرف می شود و به نظر در دوره بارداری بینی بزرگ تر به نظر می رسد. البته ورم حاصل از بارداری پس از طی این دوره برطرف می شود و هیچ نوع اثر سوئی روی بینی نخواهد گذاشت.

عمل بینی در دوره شیردهی

همان طور که قبلاً اشاره شد جراحی بینی در بارداری ممنوع می باشد؛ ولی جراحی بینی در دوران شیردهی چه حکمی دارد. برخی از افراد که تمایل به انجام عمل بینی خود را دارند و در عین حال به فرزند خود شیر می دهند؛ این سؤال برایشان پیش می آید که آیا داروهای بیهوشی تأثیری روی شیر آنها خواهد داشت.

در پاسخ به این سؤال مادران باید گفت که اثر داروهای بیهوشی تا مدت دوازده ساعت بعد از انجام جراحی بینی از بدن پاک شده و هیچ آثاری از آن داروها در بدن باقی نمی ماند. بنابراین این افراد دوازده ساعت بعد از جراحی می توانند بدون هیچ ترس و استرسی به نوزاد خود شیر دهند. لذا بر خلاف جراحی بینی در بارداری، انجام عمل زیبایی بینی در دوران شیردهی بلامانع می باشد.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button