www.Golldennet.com/گلدن نت
درمان بی خوابی | درمان بی خوابی از طریق طب سوزنی | دلایل بی خوابی های شبانه | کلینیک مهر

درمان بی خوابی

بیماری هموفیلی کلینیک مهر
بیماری هموفیلی
مارس 5, 2019
ریزش مو بعد لیزر کلینیک مهر
ریزش مو بعد لیزر
مارس 9, 2019

درمان بی خوابی

درمان بی خوابی کلینیک مهر

درمان بی خوابی

قصد داریم در این مقاله درخصوص اختلال و درمان بی خوابی با طب سوزنی توضیحاتی ارائه نماییم. به غیر از مشکلات روحی، داروهای شیمیایی، استرس و درد، دلایل دیگری نیز وجود دارند که در بروز بی خوابی های شبانه اثرگذارند.

 

درمان بی خوابی کلینیک مهر

 

یکی از مهمترین این دلایل تأخیر در عملکرد سندرم خواب می باشد که باعث بروز بی خوابی افراد می شود. مختل شدن این سندرم معمولاً برای اشخاصی که به واسطه شغل شان شب کار می باشند یا کسانی که به علت مسافرت نظم ساعت خواب شان بهم خورده، روی می دهد.

از دیگر دلایلی که باعث بی خوابی های شبانه می شود، استفاده از مواد محرک از جمله شکر، نیکوتین و کافئین است. پزشکان همواره تأکید می کنند برای داشتن خوابی بدون دغدغه و شیرین می بایست از مصرف این مواد سه ساعت پیش از زمان خواب پرهیز کرد.

در نتیجه باید از مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه، نوشابه های سیاه، چایی و مواد غذایی پر چرب و استعمال تنباکو چند ساعت پیش از خواب اجتناب نمود. بدن درد از دیگر عواملی است که موجب بی خوابی افراد خواهد شد.

مناسب ترین راهکار جهت درمان بی خوابی به دلیل داشتن بدن دردهای شدید، رفع و تسکین درد می باشد. همچنین مصرف بعضی از داروهای شیمیایی که جهت درمان فشارخون، آسم و افسردگی تجویز می شود در بعضی از اشخاص باعث ایجاد اختلال بی خوابی می شود.

بی خوابی های شبانه و شدید عامل بروز انواع بیماری های روان و اعصاب می باشد . خواب مناسب و کافی نداشتن یعنی در بستر ضد سلامتی و عوارض زیان آور آن قرار گرفتن.

درمان بی خوابی از طریق طب سوزنی

به منظور درمان بی خوابی از طریق طب سوزنی روش های متعددی وجود دارد که نواحی حساس جهت رفع و برطرف نمودن آن را می یابند. به عنوان نمونه یکی از این روش ها، سبک چینی می باشد که به خوبی از نواحی خاصی مانند بالای پیشانی، پشت گردن و کمر برای درمان بی خوابی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که درمان بیخوابی در کودکان ریسک بالایی خواهد داشت. به این علت که درمان بی خوابی بسیاری از کودکان از طریق طب سوزنی امکان پذیر می باشد؛ ولی برخی دیگر از کودکان به دلیل حساسیت بیش از اندازه امکان دارد دچار تشنج و یا حمله قلبی شوند.

درمان بی خوابی به کمک طب سوزنی در افراد بزرگسال تأثیرات مثبتی دارد و باعث درمان صد درصدی می شود. طب سوزنی بدون هیچ گونه عوارضی  برای درمان بی خوابی های شدید و شبانه بسیار مفید است.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button