www.Golldennet.com/گلدن نت
درمان زخم بخیه های زایمان سزارین | بخیه | زخم های پس از سزارین | کلینیک مهر

درمان زخم بخیه های زایمان سزارین

التهاب و عفونت گوش
التهاب و عفونت گوش
ژانویه 1, 2018
پیشگیری از تشکیل اسکار
پیشگیری از تشکیل اسکار
ژانویه 3, 2018

درمان زخم بخیه های زایمان سزارین

درمان زخم بخیه های زایمان سزارین

درمان زخم بخیه های زایمان سزارین

درمان زخم بخیه های زایمان سزارین : یکی از نگرانی‌ های خانم ها پس از عمل سزارین، رد بخیه و جای برشی است که روی شکم آن ها ایجاد به وجود آمده است. اگر عمل سزارین داشته ‌اید، می‌ توانید با رعایت برخی از مراقبت ها، زخم‌ های ناشی از سزارین را بهبود بخشید و به بهبودی آن ها سرعت بخشید. در این مقاله با روش‌ های مراقبت از زخم سزارین آشنا خواهید ‌شد.

 

درمان زخم بخیه های زایمان سزارین

 

زخم برش سزارین

اندازه این برش کوچک است به گونه ای که انداره آن حدود ۱۵ _ ۱۰ سانتی متر می باشد. این برش به صورت خطی افقی می باشد که در ناحیه پاین شکم شما عزیزان ایجاد می شود. قسمت کمی از این برش به وسیله بیکینی یا لباس زیر پوشیده می شود. در بعضی شرایط ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چگونه کودکتان از آن خارج شده است؟!

مراقبت از زخم برش سزارین

پس از این که از بیمارستان مرخص شدید، اگر پزشک از بخیه های جذب شونده برای بستن زخم عمل سزارین شما عزیزان استفاده کرده باشد، آن ها به خودی خود پس از مدتی ازبین می روند و جذب بدن می شوند، در غیر این صورت جهت کشیدن بخیه‌ها لازم است پس از گذشت ۱ هفته به بیمارستان مراجعه کنید. در این زمان بانداژی بر روی زخم شما قرار خواهد گرفت، تعویض این بانداژ به نوع آن بستگی دارد. پس از کشیدن بخیه ها دیگر نیازی به استفاده از بانداژ نیست.

تا زمانی که زخم شما تازه است و عموما دو هفته پس از زایمان، نباید هیچ جسم سنگینی را بلند کنید، این امر موجب اختلال در فرایند درمان می‌شود. همچنین در این شرایط بهتر است از سرویس فرنگی استفاده کنید تا به محل بخیه های شما عزیزان فشاری وارد نشود.

در طول این مدت شما می ‌توانید به راحتی دوش بگیرید و بدن خود را به آرامی و بدون تماس با ناحیه زخم با صابون بشویید. دقت داشته باشید که در روزهای اول، از فرو بردن ناحیه زخم در وان حمام یا شنا کردن پرهیز کنید.در این دوران امکان دارد زخم برش کمی ورم کند که طبیعی است نگران نشوید.

 

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button