www.Golldennet.com/گلدن نت
دل درد و انواع آن | دل درد | انواع دل درد | درد همراه با تب | کلینیک مهر

دل درد و انواع آن

لوزه چیست و چه وظایفی در بدن دارد
لوزه چیست و چه وظایفی در بدن دارد
مارس 6, 2018
عمل جراحی لوزه با لیزر
عمل جراحی لوزه با لیزر
مارس 8, 2018

دل درد و انواع آن

دل درد و انواع آن

دل درد و انواع آن

دل درد و انواع آن : برخی از درد های شکمی‌، ساده‌ و پیش ‌پا افتاده می باشند و به درمان ‌نیازی ندارند و خود به خود بهبود پیدا می کنند، اما گاهی درد های شکمی خطرناک و در برخی مواقع حتی کشنده هستند و اگر طی چند ساعت بهبود پیدا نکند، جان و سلامت فرد را به خطر می اندازد. لازم است بدانید دل درد ها انواع متفاوتی دارند که در این مقاله به انواع آن ها می پردازیم.

 

دل درد و انواع آن

 

درد ارجاعی‌

منشا این درد ها از محوطه خارج شکمی می باشد، به گونه ای که بیمار با درد شکم به پزشک مراجعه می‌ کند و پس از معاینه ‌ها و آزمایش‌ ها علت آن مشخص می شود.

درد شدید و نفس گیر

این نوع دل درد به گونه ای شدید است که فرد خمیده و دولا راه می‌رود، نمی ‌تواند بخوابد، قادر به حضور در محل کارش نیست، که در این شرایط باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه و درمان شود.

درد متداوم

درد های کوتاه‌ مدت شکمی عموما مهم نیستند و پس از مدت کوتاهی، بهبود پیدا می کنند، اما تداوم آن می ‌تواند مشکل ‌ساز شود که باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد.

درد همراه با تب

درد همراه با تب، درد غیر معمولی است که عموما نشان ‌دهنده وجود عفونت داخل بدن می باشد. برخی مواقع زخم ‌های معده دچار پارگی می ‌شوند و در حفره شکم عفونت ایجاد می ‌کنند. آبسه‌ های داخل شکمی، التهاب کیسه صفرا یا لوزالمعده و سنگ‌های کلیوی که دچار عارضه شده‌ اند، از دلایل مهم تب همراه با دل ‌درد می باشند.

درد همراه با زردی پوست

این مورد به بررسی دقیق‌ تر و در برخی مواقع بستری شدن بیمار نیاز دارد. این علامت می ‌تواند به دلیل وجود سنگ کیسه صفرا‌‌ و تکان خوردن آن و در نتیجه مسدود شدن مجرای صفراوی باشد که با دل ‌درد شدید و استفراغ همراه می باشد.

دردی که به پشت می ‌زند

این گونه درد ها ممکن است با درد های کمر یا درد های عضلانی اشتباه گرفته شوند، اما همراهی درد شکم و درد پشت‌ گاه به دلیل التهاب پانکراس یا التهاب و زخم معده است. بهترین کار برای تشخیث علت آن مراجعه به پزشک می باشد.

درد همراه با خونریزی گوارشی

درد شکم و استفراغ حاوی خون، می‌ تواند به علت خونریزی از مری یا معده باشد. در برخی مواقع خونریزی ناشی از وجود زخم در دستگاه گوارش فوقانی، بیماری‌ های مزمن کبدی یا حتی سرطان‌ های دستگاه گوارش است.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button