www.Golldennet.com/گلدن نت
راه های پیشگیری از هموروئید | هموروئید | جراحی هموروئید | کلینیک مهر

راه های پیشگیری از هموروئید

مراقبت های بعد از جراحی پلک
مراقبت های بعد از جراحی پلک
بهمن ۱۲, ۱۳۹۶
چشم پزشک
چشم پزشک
بهمن ۱۵, ۱۳۹۶

راه های پیشگیری از هموروئید

راه های پیشگیری از هموروئید

راه های پیشگیری از هموروئید

راه های پیشگیری از هموروئید : اگر شما عزیزان مستعد ابتلا به هموروئید هستید، پس با احساس سوزش و خارش آزاردهنده ناشی از نشستن بر روی هر سطحی آشنایی دارید. هموروئید ها خوشه های کوچکی از رگ ها می باشند که زیر غشاهای مخاطی در قسمت مقعد شکل می گیرند، اما تا هنگامی که فشاری به آن ها وارد نشود و این خوشه های رگ ملتهب نگردند، نهفته باقی می مانند. برای پیشگیری از درد آزاردهنده ناشی از هموروئید ها در قسمت مقعد می توانید چند تغییر در سبک زندگی خود ایجاد کنید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

 

راه های پیشگیری از هموروئید

 

بدن را هیدارته نگه دارید

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که هموروئید بیشتر پس از یک دوره یبوست شکل می گیرد و بهترین روش برای پیشگیری از یبوست تامین آبی کافی برای بدن می باشد. رویکرد منطقی برای پیشگیری از هموروئید، در مرحله اول از بین بردن استرس و فشار ناشی از یبوست است به همین دلیل، با نوشیدن آب آن هم به میزان کافی می توانید به نرم نگه داشتن مدفوع کمک بسیاری کنید.

دفع مدفوع را به تاخیر نیندازید

بسیاری از شما عزیزان به دلایل متفاوت مانند تلاش برای اتمام یک پروژه کاری یا تماشای فیلمی هیجان انگیز دفع مدفوع را به تاخیر می اندازید.

تحقیقات انجام شده توسط کلینیک مهر نشان می دهد که نگه داشتن مدفوع برای مدتی طولانی و بیش از اندازه می تواند به خشک شدن و سخت شدن آن و در نتیجه جذب آب مدفوع توسط روده منجر شود.

 فیبر بیشتری مصرف کنید

بهترین کاری که می توانید برای پیشگیری از هموروئید انجام دهید، افزایش مصرف فیبر می باشد.  تحقیقات انجام شده نشان می دهد، افرادی که از رژیم غذایی خود فیبر کمی دریافت می کنند، به یبوست مکرر مبتلا هستند که این امر خطر ابتلا به هموروئید در آن ها افزایش می دهد، به همین دلیل توصیه می شود از منابعی مانند غلات کامل، میوه ها، لوبیاها، حبوبات، و سبزیجات که سرشار از فیبر هستند استفاده کنید.

تحرک بیشتری داشته باشید

همه می دانیم که ورزش کردن برای ما مفید است و از ابتلا به هر گونه بیماری جلوگیری می کند، شما عزیزان می توانید با داشتن روزانه یک برنامه ورزشی سبک از مبتلا شدن به یبوست پیشگیری کنید.

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button