www.Golldennet.com/گلدن نت
روانپزشکی و روانشناسی | مشاوره | مشاوره قبل از ازدواج | مشاوره کودکان | کلینیک مهر

روانپزشکی و روانشناسی

متخصص قلب و عروق در کلینیک مهر
متخصص قلب و عروق در کلینیک مهر
آگوست 14, 2018
هزینه جراحی بینی در کلینیک مهر
هزینه جراحی بینی در کلینیک مهر
آگوست 31, 2018

روانپزشکی و روانشناسی

روانپزشکی و روانشناسی

روانپزشکی و روانشناسی

روانپزشکی و روانشناسی شاخه هایی از علم پزشکی هستند که هر دو برای شناسایی و درمان بیماری ها و اختلالات روانی و رفتاری، مکمل یکدیگرند. روانشناسی با واکاوی و جستجو در لایه های درونی رفتارها و ذهنیات فرد بیمار سعی می کند علت و علل مشکلات و رفتارهای آزار دهنده را تشخیص دهند.

 

 

روانپزشکی و روانشناسی

 

پس از اینکه روانشناس با دقت لازم توانست مشکل را تشخیص دهد سعی می کند با توصیه ها و تجویزهای غیر دارویی، فرد را برای بهبود شرایط کمک کند. اما اگر درمان های غیر دارویی و مشاوره درمانی پاسخ نداد، روانشناس فرد را به روانپزشک معرفی می کند تا با کمک علم روانپزشکی بتوان بیماری را به صورت تقریباً کاملی درمان کرد.

روانپزشکی

علم روانپزشکی یکی از مهم ترین شاخه های رشته پزشکی ست که به بررسی اصولی همراه با انجام آزمایشات مختلف بر روی بیمار برای تشخیص بیماری روان (ذهن) او و سپس تجویز دارو و… می پردازد.

روانپزشکی علمی ست که سعی می کند حتی با کمک آزمایشات و تصویربرداری های مغزی در پی یافتنِ علت های مختلف بیماریِ ایجاد شده در شخص باشد. او با تخصص و تجربۀ خود، در کنار انجام آزمایشات و معاینات بالینی دقیق، سعی می کند با بیشترین ضریبِ اطمینان، بیماریِ روان ِفرد را تشخیص داده و برای درمان آن از تجویز دارویی و همچنین رفتاری استفاده نماید. روانپزشکی و روانشناسی مکمل یکدیگرند.

روانشناسی

این علم بسیار مهم از اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم پا به عرصۀ وجود گذاشت و به تدریج به صورت امروزی شکل گرفت. روانشناسی را علمی بسیار مهم و پیچیده می دانند که در کنار روانپزشکی می تواند بسیاری از مشکلات رفتاری و روانی را به زیباترین شکل ممکن درمان نماید.

روانپزشکی و روانشناسی می توانند با بهبود رفتارها و ذهنیات درونی و بیرونی به بالاتر رفتن کیفیت زندگی فرد کمک کنند. امروزه حتی شرکت ها و کمپانی های متعدد در هر زمینه ای سعی می کنند از علم بسیار مهم و پیچیدۀ روانشناسی برای جذب مشتری ها و رقابت و ماندگاری در دنیای پر رقابت امروز استفاده کنند.

آنها به خوبی رفتارها و بازخوردهای مشتریان را بررسی و با روانکاویِ رفتاریِ آنها سعی می کنند بهترین محصولات را برای ارضاء روانی آنها به بازار عرضه نمایند تا به این شکل هم مشتری ها را حفظ نمایند و هم بقای خود را تضمین کنند.

روانپزشکی و روانشناسی در کنار هم می توانند بدترین بیماری ها و حتی بیماری هم نه، بلکه برخی مشکلات بسیار سادۀ رفتاری را که از آنها به عنوان بیماری تعبیر نمی شود، درمان و بهبود دهند.

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button