www.Golldennet.com/گلدن نت
روشهای پیشگیری از سکته قلبی | راه های جلوگیری از حمله قلبی | کلینیک مهر

روشهای پیشگیری از سکته قلبی

بیماری پوکی استخوان کلینیک مهر
بیماری پوکی استخوان
فوریه 5, 2020
روشهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا کلینیک مهر
روشهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
فوریه 25, 2020

روشهای پیشگیری از سکته قلبی

روشهای پیشگیری از سکته قلبی کلینیک مهر

روشهای پیشگیری از سکته قلبی

روشهای پیشگیری از سکته قلبی : امروزه پیشگیری از سکته قلبی اهمیت فراوانی دارد بدین جهت که دلیل مرگ و میر ایرانیان دیگر بیماری سرطان و حوادث رانندگی نیست لذا قصد داریم در این مقاله شما را با راه های پیشگیری از سکته قلبی آشنا کنیم.

روشهای پیشگیری از سکته قلبی کلینیک مهر

متأسفانه پیش بینی میشود طی سال های آینده نظام درمان کشور با یک سونامی از اختلالات قلب و عروق و عوارض آن مواجه خواهد بود.

از جمله روشهای پیشگیری از سکته قلبی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

ترک سیگار

از عوامل اثرگذار در بروز سکته قلبی مصرف سیگار و قلیان است. متأسفانه امروزه در جامعه ما قبح قلیان از میان رفته است؛ اما تحقیقات صورت گرفته حاکی از این است که مضرات قلیان نسبت به سیگار بیشتر است.

کنترل و کاهش وزن

از جمله مشکلات شایع در کشور ما به ویژه در بین جوانان چاقی و اضافه وزن است. اضافه وزن و چاقی عاملی است برای افزایش فشار خون و ابتلا به بیماری قند که هر دو از عوامل خطر ایجاد بیماری های قلب و عروق می باشند. میتوان با کاهش وزن از بروز سکته قلبی پیشگیری نمود.

کنترل قند

بیماری دیابت از جمله مهم ترین عوامل گرفتگی عروق قلبی می باشد. این عارضه علاوه بر درگیر کردن عروق قلب بر سایر عروق از قبیل رگهای تغذیه کننده پا اثرگذار است و موجب انسداد می گردد. توصیه می شود برای کنترل قند خود نزد پزشک مراجعه نمایید چرا که بالا بودن مداوم قند باعث بروز عوارض ناگواری خواهد شد.

کنترل فشار خون

کنترل فشار خون از جمله روشهای پیشگیری از سکته قلبی می باشد. افزایش ناگهانی فشارخون، می تواند منجر به بروز سکته قلبی و سکته مغزی شود.

نکته: توصیه می شود افراد مبتلا به فشار خون بالا اگر با استفاده از داروهای ضد فشار خون کنترل خوبی از فشار داشته اند، از قطع دارو به هر دلیلی اجتناب نمایند. باید گفت متأسفانه بیماران بسیاری در اثر افزایش ناگهانی فشار خون به علت قطع ناگهانی داروهای ضد فشار خون دچار سکته قلبی و یا سکته مغزی شده اند.

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button