www.Golldennet.com/گلدن نت
روش های پیوند استخوان در ایمپلنت | ایمپلنت | پیوند استخوان | روش های پیوند | کلینیک مهر

روش های پیوند استخوان در ایمپلنت

عمل زیبایی گوش
عمل زیبایی گوش
ژانویه 30, 2018
مراقبت های بعد از جراحی پلک
مراقبت های بعد از جراحی پلک
فوریه 1, 2018

روش های پیوند استخوان در ایمپلنت

روش های پیوند استخوان در ایمپلنت

روش های پیوند استخوان در ایمپلنت

روش های پیوند استخوان در ایمپلنت : پیوند استخوان عملی است که جهت بازسازی استخوان در مواقعی که دندان ها از دست رفته اند مورد استفاده قرار می گیرد، از دست رفتن دندان ها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که شامل بیماری های لثه و ژنتیک و … می شود.

 

روش های پیوند استخوان در ایمپلنت

 

پیوند استخوان به دو دلیل برای بیمار ایمپلنت به کار برده می شود، دلیل اول این است که در برخی اوقات استخوان اطراف دندان طبیعی بیمار تحلیل می رود به همین دلیل لازم است از روش پیوند توسط جراحی GRT پیش از درمان ایمپلنت استفاده کنیم، دلیل دوم جهت به وجود آوردن شرایط مناسب برای انجام عمل کاشت ایمپلنت دندان می باشد.

لازم به ذکر است که جهت جوش خوردن کامل ایمپلنت دندان به استخوان فک، باید داخل فک به اندازه کافی استخوان وجود داشته باشد.

روش های پیوند استخوان در ایمپلنت

اتوگرافت : در این نوع پیوند استخوان، دندانپزشک استخوان پیوندی را از بدن خود بیمار خارج می کند و عمل پیوند استخوان را به همراه ایمپلنت انجام می دهد. پیوند استخوان به این روش شامل گرافت داخل و خارج دهانی می باشد که روش داخل دهانی آن معمول تر است.

آلوگرافت: در این نوع پیوند استخوان ، دندانپزشک استخوان مورد نیاز را از شخص دیگری تهیه می کند به گونه ای که بعد از برداشتن استخوان از آن شخص، آن را به وسیله اشعه گاما استریل و سپس منجمد می کند. این استخوان باید قبل از عمل پیوند استخوان مورد آزمایش قرار گیرد تا سلامت بودن آن اطمینان حاصل شود.

زنو گرافت: در این روش از پیوند استخوان ، از استخوان حیوان برای عمل پیوند استخوان می شود. نکته ای که لازم بهذکر است این می باشد که قبل از پیوند پروتئین های موجود در استخوان خالی می شود. احتمال استفاده از این نوع پیوند استخوان بسیار کم می باشد.

هزینه پیوند استخوان دندان و تحلیل استخوان لثه مورادی هستند که قصد داریم در مقالات بعدی به آن ها بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید کلینیک مهر جراحان و دندانپزشکان حاذقی دارد که می توانید با اطمینان خاطر برای درمان به آن مراجعه کنید.

 

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button