www.Golldennet.com/گلدن نت
ریزش مو بعد لیزر | فاصله میان جلسات لیزر مو‌های زائد | لیزر موهای زائد | کلینیک مهر

ریزش مو بعد لیزر

درمان بی خوابی کلینیک مهر
درمان بی خوابی
مارس 7, 2019
انواع لایه برداری کلینیک مهر
انواع لایه برداری
مارس 10, 2019

ریزش مو بعد لیزر

ریزش مو بعد لیزر کلینیک مهر

ریزش مو بعد لیزر

در این مقاله در خصوص نحوه ریزش مو بعد لیزر توضیحاتی ارائه می نماییم. اکثر افراد به منظور رهایی یافتن از شر موهای زائد خود از شیوه هایی نظیر اپیلیدی یا تیغ استفاده می کنند. این افراد به نتیجه مطلوبی می رسند. اما این نتیجه همیشگی نیست.

 

ریزش مو بعد لیزر کلینیک مهر

 

این افراد بعد از مدت کوتاهی مجدداً شاهد رشد موهای زائد خود هستند. ولی اگر برای رفع موهای زائد خود از روش لیزر استفاده کنند لازم است مدتی صبور باشند. این روش، روشی دائمی و مناسب برای رهای یافتن از پرمویی می باشد.

لازم به ذکر است الگوی رشد انسان ها دارای اختلافاتی است؛ یعنی در هر شخصی این الگوی ریزش و الگوی رشد تفاوت دارد. بنابراین نمی توان به منظور ریزش مو بعد لیزر زمان مشخصی را تعیین کرد. البته می توان گفت که حداقل تعداد جلسات بین ۶ و حداکثر تعداد جلسات بین ۱۰ الی ۱۲ جلسه می باشد تا فولیکول‌های مو نابود شده و رشد آن ها متوقف گردد.

افراد پس از اتمام دوره لیزر درمانی برای شارژ مجدد می بایست ۳ماه بعد مجدداً لیزر انجام دهند. ضمن اینکه پس از ۶ماه و سپس سالی یک مرتبه یک جلسه لیزر برای شارژ مجدد صورت می گیرد که از رشد مجدد مو پیشگیری شود.

چگونه لیزر باعث ریزش مو‌های زائد می‌شود؟

ریزش مو بعد لیزر به این صورت روی می دهد که به دلیل جذب حرارت و گرمای شدید به وسیله پیاز موی زائد و تابش اشعه لیزر به فولیکول مو، در اصطلاح ریشه مو می‌سوزد. لازم به ذکر است در همان زمان، بلافاصله موها دچار ریزش نخواهند شد.

طی چند روز، موهایی که تحت تأثیر لیزر قرار گرفته دچار ریزش می شود. بعد لیزر به هیچ عنوان مو‌های خود را دستکاری نکنید. چنانچه حس کردید موها دچار سستی شده‌اند، آنها را دستکاری نکرده و اجازه دهید به حال طبیعی دچار ریزش شوند.

شستشو و اسکراب قسمتی که لیزر روی آن صورت گرفته، مانعی ندارد اما دستکاری و ماساژ مو‌ی زائد به منظور ریزش مو بعد لیزر موجب می گردد که فولیکول‌ها آسیب دیده و نتیجه مورد انتظار بدست نیاید.

چه زمانی پس از انجام لیزر، مو‌های زائد می ریزند؟

معمولاً ریزش مو بعد لیزر بین ۳ الی ۷ روز پس از لیزر درمانی آغاز می‌شود. در هر جلسه نیز حدوداً ۳۰ درصد از مو‌های زائد در قسمتی که مدنظرتان است دچار ریزش می شوند. بنابراین پس از ۶ الی ۸ جلسه به یک نتیجه مطلوب خواهید رسید. البته بعد اتمام این جلسات بر اساس نظر پزشک شارژ‌های سالیانه جهت عدم بازگشت موهای زائد خود انجام خواهید داد.

فاصله میان جلسات لیزر مو‌های زائد

در برخی مراکز لیزر گفته می شود که دو هفته پس از لیزر می بایست مجدداً مراجعه نمود و لیزر درمانی انجام داد تا به نتیجه مطلوب تری دست یافت. این تصور اشتباهی است. بدن انسان تا میزان مشخصی، طاقت تابش اشعه را دارد و فاصله بین جلسات لیزر حداقل ۴ هفته باید باشد. در غیر این صورت، لیزر درمانی هر دو هفته یا کمتر هیچ نتیجه ای نخواهد داشت؛ چرا که روند رویش مو‌های زائد طوری است که در دو هفته هیچ تغییری در آنها ایجاد نخواهد شد.

برخی افراد که قصد سودجویی دارند به این منظور که هزینه بیشتری در مدت زمان کمتری به دست آورند به مراجعه کنندگان توصیه می کنند برای ریزش مو بعد لیزر و رهایی سریع تر از شر موهای زائد در فاصله‌های کمتر برای لیزر رجوع نمایند. لازم است برای انجام لیزر موهای زائد به کلینیک‌های قابل اعتماد و معتبر رجوع نموده و تحت نظر پزشک متخصص این عمل را انجام دهید.

نوع دستگاه لیزر

پزشک متخصص مطابق با رنگ مو و پوست شما مناسب ترین دستگاه لیزر را به شما پیشنهاد می‌کند. لازم به ذکر است که دستگاه ها برای تمامی افراد، نتیجه یکسانی نخواهد داشت. اما به طور کلی روند درمان همه افراد به یک صورت است و پیرو یک استاندارد می باشد.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button