www.Golldennet.com/گلدن نت
زاویه سازی صورت | جوانسازی پوست | رفع چین و چروک های پوست | تزریق ژل | کلینیک مهر

زاویه سازی صورت

آزمایش های غربالگری کلینیک مهر
آزمایش های غربالگری
مارس 19, 2019
آرتروز گردن کلینیک مهر
آرتروز گردن
آوریل 8, 2019

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت کلینیک مهر

زاویه سازی صورت

در این مقاله در خصوص زاویه سازی صورت توضیحاتی ارائه شده است. به تدریج و با افزایش سن پوست هم مثل دیگر اعضای بدن دچار فرسایش خواهد شد. از نشانه ها و علائم پیری پوست می توان به افتادگی پوست، سستی پوست، نازکی پوست، افزایش تعریق پوست، کاهش حجم پوست و نمایان شدن خطوط و چین و چروک های پوست اشاره نمود.

 

زاویه سازی صورت کلینیک مهر

 

به منظور جوانسازی پوست، رفع چین و چروک ها و کاهش ضخامت پوست می بایست از روش هایی که موجب افزایش و ایجاد کلاژن سازی می شود، استفاده نمود. لازم به ذکر است برای زاویه سازی صورت و رفع کاهش حجم پوست می بایست از پر کننده ها استفاده کرد. این پر کننده ها شامل تزریق چربی و تزریق ژل ها یا فیلرها می باشند.

برای زاویه سازی صورت و پر کردن حجم های از دست رفته صورت از تزریق چربی استفاده می شود که از این طریق نوعی چاقی در صورت ایجاد خواهد شد. اما جهت درمان قسمت هایی مثل اخم، گودی زیر چشم و خط خنده می بایست از روش تزریق ژل استفاده نمود.

جنس این ژل ها، پلی لاکتیک اسید، پیش ساز کلاژن و هیالورونیک اسید است. ضمن اینکه با اهمیت ترین و بیشترین ماده ای که در حال حاضر از آنها استفاده می شود ژل های هیالورونیک اسید می باشد که با استفاده از این شیوه بیماران دیگر نیازی به انجام عمل جراحی پیدا نمی کنند.

میزان ماندگاری ژل ها

میزان ماندگاری این ژل ها ۶ ماه تا یک سال می باشد. بعد از طی این مدت، ژل به دلیل ماهیت کلاژن سازی از بین نرفته و جذب نخواهد شد.

طریقه انجام زاویه سازی صورت

زوایای بین اجزای گوناگون صورت دارای یک استاندارد خاصی است. زاویه سازی صورت در میان اشخاص مطابق با این استاندارد صورت می پذیرد. با اهمیت ترین نواحی صورت که زاویه سازی آنها موجب جذابیت می شود، چانه، فک و گونه ها می باشد.

در صورتی که چانه افراد عقب تر از حد طبیعی باشد نمی توان از شیوه تزریق چربی استفاده نمود. در این شرایط می بایست از پروتز چانه با جنس سیلیکون استفاده کرد. در این شیوه با ایجاد برش های کوچک در قسمت زیر چانه، پروتز کار گذاشته می شود.

پس از تزریق این ژل ها در فک برای زاویه سازی صورت، کشیدگی خاصی در صورت ایجاد می شود. صورتی نسبتاً کشیده و چانه نیز زاویه ای میان ۱۱ تا ۱۱٫۵ درجه با بینی تشکیل خواهد داد.

مزایای پروتز چانه

  • برجسته تر کردن گونه ها
  • عدم جابجایی و قابل لمس نبودن
  • بدون هیچ گونه عفونتی
  • داشتن نتایجی با ماندگاری بالا و بسیار عالی

برای برجسته تر کردن گونه ها به منظور زاویه سازی صورت می توان از تزریق چربی و پروتز با جنس سیلیکون استفاده نمود. اما گونه ها به علت داشتن زاویه و وجود استخوان زیر پوست، تنها ناحیه خاصی از آنها برجسته خواهد شد و لازم است حتما چربی تزریق شود. در تزریق چربی به منظور زاویه سازی ۶۰ درصد چربی تزریق شده جذب خواهد شد و ۴۰ درصد آن باقی می ماند. این روش دارای ماندگاری مناسبی می باشد.

عوارض تزریق ژل های پوستی

  • عفونت
  • ایجاد کبودی
  • تورم

تمامی این عوارض بعد از طی ۴۸ ساعت رفع خواهد شد.

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button