www.Golldennet.com/گلدن نت
زایمان | باردار شدن | فارغ شدن | زایمان طبیعی | سزارین | کلینیک مهر

زایمان

جراحی زیبایی شکم
جراحی زیبایی شکم
ژانویه 8, 2018
آب آوردن زانو
آب آوردن زانو
ژانویه 10, 2018

زایمان

زایمان

زایمان

پیش گویی موعد دقیق و درست زایمان برای هیچ کس امکان پذیر نمی باشد. درآخرین ملاقات با جراح خود قبل از زایمان، تاریخ هایی تقریبی به شما داده می شود، که درد زایمان می تواند حدودا دو هفته قبل یا بعد از این تاریخ ها اتفاق بیافتد. سعی شده است اطلاعات سود بخشی راجع به زایمان در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

 

زایمان

 

علائم زایمان

مساعدترین زمان برای زایـمان در شرایطی اتفاق می افتد، که سر جنین پایین بوده و برجستگی شکم مادر پایین آمده و احساس سبک تری داشته باشد.

چون در این شرایط فشار زیادی به مثانه مادر وارد می شود، احتمال تکرر ادرار وجود دارد. برای مادری که اولین زایـمانش را تجربه می کند، تکرر ادرار چند روز یا چند ساعت قبل از زایمان حادث می شود.

نوعی مخاط مسدود کننده ی رحم یا همان پلاگ موکوس، روز ها قبل از زایمان یا درست با آغاز آن از دهانه رحم به شکل ترشحات صورتی رنگ خونی خارج می شود. این مخاط تا قبل از زایـمان مسئولیت محافظت از دهانه ی رحم در برابر عفونت ها را دارد.

با شروع زایمان یا از ساعت ها قبل آن، مایعی از واژن به دلیل پاره شدن کیسه آب خارج می گردد.

در اکثر موارد دیده شده است که خانم ها ۲۴ ساعت قبل از شروع درد زایـمان، فارغ می شوند. چنان چه طی این مدت به طور طبیعی نوزاد متولد نشود، به منظور ممانعت ازایجاد عفونت و دیگر عوارض زایمان برای نوزاد، روش القای زایـمان توسط پزشک به کار گرفته می شود.

تجربه ی انقباض ماهیچه های رحم در طول دوران بارداری در بین همه ی خانم ها مشترک و امری عادی تلقی می شود، اما با نزدیک شدن به شروع درد زایـمان این انقباضات در فواصل زمانی کوتاهی و به طور مرتب اتفاق می افتند.

از جمله نشانه های نزدیک شدن به درد زایـمان، اسهال مکرر می باشد. به منظور داشتن زایـمانی آسان و دور از اضطراب و نگرانی با متخصصین جراح ما در کلینیک مهر از ابتدای بارداری در ارتباط باشید.

روش های زایمان

روش های متعددی برای زایـمان توسط جراح به مادر پیشنهاد می شود. در این مقاله به نام بردن این روش ها بسنده می کنیم و در مقالات بعدی درباره آن ها توضیح‌ بیشتری خواهیم داد. روش هایی از جمله زایـمان بدون درد با تزریق دارو، زایـمان طبیعی با بی حسی اپیدورال، زایـمان با وسایل فیزیوتراپی ، زایـمان در آب، سزارین، زایـمان با گاز استنشاقی و … پس با ما همراه باشید.

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button