www.Golldennet.com/گلدن نت
سرطان شناسی یا انکولوژی | سرطان | سرطان خون | خون | کلینیک مهر

سرطان شناسی یا انکولوژی

طب سوزنی و لاغری
نوامبر 27, 2018
ضربان نبض نرمال چیست ؟
ضربان نبض نرمال چیست ؟
دسامبر 9, 2018

سرطان شناسی یا انکولوژی

سرطان شناسی یا انکولوژی

سرطان شناسی یا انکولوژی

بیماری های متعدد و دردهای گوناگون می توانند علائم و تظاهرات مختلفی داشته باشند و هر کدام عوارض خاص خود را داشته باشند. یکی از پر دردسرترین بیماری ها سرطان است که در انواع مختلفی ایجاد و بروز می کند. به همین دلیل شاخه ای در علم پزشکی به نام سرطان شناسی یا انکولوژی وجود دارد که به بررسی سرطان و راه های مبارزه و درمان آن می پردازد.
سرطان شناسی یا انکولوژی در مورد تومورها و سرطان تحقیق و بررسی های بسیار مختلف و سنگینی انجام می دهد تا راه های کنترل و درمان آن را تشخیص و کشف نماید. از آنجایی که سرطان ها و مکانیسم ابتدایی ایجاد آنها و دلایل شکل گیری شان، هنوز به صورت دقیقی مشخص نیست در نتیجه، کنترل و درمان آنها نیز کمی سخت تر از سایر بیماری هاست.
پزشکانی را که در زمینۀ انکولوژی فعالیت و تحقیق می نمایند «انکولوژیست» یا «سرطان شناس» می نامند که در آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بسیار پیشرفته و معتبر سراسر جهان، در کنار تیمی مجرب از همکاران در حال تحقیق برای شناسایی عوامل اولیۀ ایجاد انواع سرطان و نهایتاً کشف راه هایی برای کنترل یا درمان آنها هستند، سرطان شناسی یا انکولوژی از مهم ترین شاخه های پزشکی ست.
سرطان شناسی یا انکولوژی
در واقع باید سرطان شناسی یا انکولوژی را در بالاترین سطح از رتبه بندی شاخه های مهم پزشکی قرار داد چون طیف وسیعی از بیماری های سخت یعنی انواع سرطان را در بر می گیرد.
 ساختار و یا نحوۀ شکل گیری و آغاز سرطان به این شکل است که سلول های نرمال و سالم بدن (در هر قسمتی) بر اثر عوامل ناشناخته از حالت طبیعی خارج شده و شروع به رشدی خارج از حالت طبیعی می کنند که گاه سرعت این روند بسیار بالاست تا حدی که حتی علم بسیار نوین پزشکی در قرن ۲۱ نیز نخواهد توانست هیج راهی برای کنترل و کاهش سرعت آن ارائه نماید!
در واقع سرطان شناسی یا انکولوژی دقیقاً برای چنین موارد حساسی ایجاد و شکل گرفته است تا با بررسی هزاران عامل ریز و درشت در شکل گیری صدها نوع سرطان، راهی سریع و کم خطرتر برای درمان آنها ارائه نماید.

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button