www.Golldennet.com/گلدن نت
شستشوی بینی بعد از عمل بینی | عمل بینی | مراقبت های بعد از عمل بینی

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

مراقبت های قبل از جراحی بینی
مراقبت های قبل از جراحی بینی
دسامبر 5, 2017
مراقبت های بعد از انحراف بینی
مراقبت های بعد از انحراف بینی
دسامبر 9, 2017

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

جراحی بینی یکی از پرکاربرد ترین جراحی های زیبایی می باشد که افراد بسیاری خواهان این جراحی می باشند، این افراد اگر قصد دارند به بهترین نتیجه دست یابند باید مراقبت های بعد از جراحی بینی را جدی بگیرند که یکی از این مراقبت ها، شستشوی بینی بعد از عمل بینی می باشد که در این مقاله درباره ی آن صحبت خواهیم کرد.

 

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

 

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

برای شستشوی لازم است سرنگ ۱۰ سی سی تهیه کنید، سپس سوزن آن را خارج کرده و دور بیاندازید و در آخر سرم را داخل سرنگ بکشید و به داخل بینی به آرامی پمپ کنید.

خوب است بدانید که هنگام پمپ کردن سرم داخل بینی، سرنگ باید عمود بر صورت باشد نه موازی با صورت. هر چه این امر را در طول روز بیشتر انجام دهید بهتر است.

البته وسایل شستشو دهنده بسیاری در داروخانه‌ ها وجود دارند اما پس از جراحی در کلینیک مهر به شما این روش را معرفی می کنند زیرا این روش بهترین روش شستشوی بینی با سرم بعد از جراحی زیبایی بینی‌ می باش.

باید توجه داشته باشید که  ۴ _ ۳ روز بعد از جراحی بینی می ‌توانید شستشو با سرنگ و سرم را آغاز کنید اما در روزهای اول لازم است این امر را با آرامش تمام و بدون وارد کردن کوچکترین فشاری انجام دهید.

هدف از شستشوی داخل بینی تنها تمیز کردن داخل بینی می باشد و نیازی نیست که از یک سوراخ بینی، سرم را وارد و از سوراخ دیگر خارج کنید.

نکاتی درباره ی شستشوی بینی بعد از عمل بینی

  • شستشوی بینی با سرم حتما باید به موقع و به صورت مرتب انجام شود.
  • عدم انجام شستشو موجب می گردد تا لخته های خونی که در انتهای زمان جراحی در بینی شما ایجاد شده است به همراه  ترشحات بینی به مدت زیاد در بینی شما باقی بمانند.
  • عدم شستشوی بینی موجب ایجاد گرفتگی بینی، اختلال تنفس در بینی، کاهش حس بویایی می گردد.
  • همچنین عدم شستشوی بینی ممکن است موجب عفونی شدن مواد جمع شده ی داخل بینی شود که در نهایت بوی بدی برای فرد ایجاد می کند.
  • هنگامی که پس از عمل جراحی زیبایی بینی، جراح در داخل بینی تان تامپون قرار داده است، پس از ۳ روز از بینی تان خارج می شود و بعد از آن می توانید به راحتی بینی خود را شستشو دهید.

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button