www.Golldennet.com/گلدن نت
علائم عفونت ریه | عفونت ریه | سینه پهلو یا ذات الریه | کلینیک مهر

علائم عفونت ریه

روشهای تقویت سیستم ایمنی بدن کلینیک مهر
روشهای تقویت سیستم ایمنی بدن
مارس 3, 2020
تفاوت اضطراب و استرس کلینیک مهر 
تفاوت اضطراب و استرس
مارس 17, 2020

علائم عفونت ریه

علائم عفونت ریه کلینیک مهر

علائم عفونت ریه

در این مقاله در خصوص علائم عفونت ریه توضیحاتی ارائه می شود. عفونت ریه زمانی روی می دهد که ویروس ها، باکتری ها و در برخی موارد قارچ ها، در ریه تجمع یافته و رشد می کنند. باید گفت کیسه های هوای ریه با رشد این میکروارگانیسم ها در ریه پر از ذرات و مایعات حاصل از آنها شده لذا تنفس مشکل می شود.

علائم عفونت ریه کلینیک مهر

از جمله علائم این عارضه تنفس سخت، احساس درد در قفسه سینه و سرفه های پی در پی می باشد. از جمله عوامل بروز عفونت ریه عبارتند از ذات الریه و انسداد ریوی (COPD)  و یا ترکیب آن دو.

سینه پهلو یا ذات الریه موجب می شود بافت ریه به شدت آسیب دیده و عوارض دردناکی نظیر نارسایی تنفسی بروز کند.

نشانه های عفونت ریه: لازم به ذکر است که نشانه های عفونت ریه و COPD بسیار شبیه به هم هستند و میتوانند اشتباه گرفته شوند.

از جمله علائم عفونت ریه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

اختلالات تنفسی: ضعف تنفسی از نشانه های شایع ابتلا به COPD می باشد. با این وجود در صورتی که این ضعف تنفسی شدید شود میتواند نشان دهنده بروز عفونت ریه نیز باشد. ضمناً، افزایش ضربان قلب و تنفس سریع نیز می تواند نشانه عفونت ریه باشد. در صورت بروز این علائم سریعاً نزد پزشک مراجعه نمایید.

تب: دمای طبیعی بدن در افراد متفاوت می باشد، ولیکن این دما به طور میانگین ۳۷ درجه سانتی گراد است. دمای بالای ۳۸ درجه سانتی گراد نشان دهنده تب است و دماهای بالاتر بسیار خطرناک است. از جمله نشانه های بروز عفونت ریه عبارتند از: تب بالای ۳۸ درجه و لرز و هذیان.

ایجاد درد شدید در قفسه سینه: معمولاً بیماران مبتلا به عفونت ریه در قفسه سینه خود دردهای تیز و شدیدی را احساس می کنند. این درد با تنفس عمیق تر افزایش می یابد. ایجاد فشار در دیواره های قفسه سینه نیز احساس میشود. باید گفت درد قفسه سینه همواره نشان دهنده عفونت ریه نمی باشد و میتواند به دلیل مشکلات دیگر روی دهد. در برخی موارد درد قفسه سینه به اختلالات قلبی مربوط است. لذا مراجعه نزد متخصص جهت تشخیص الزامی است.

خلط: استخراج میزان زیادی خلط حین سرفه کردن، به ویژه اگر این خلط دارای رنگ و بویی نامطبوع باشد، میتواند نشان دهنده بروز عفونت ریه باشد. باید گفت خلط های غیر عادی نشانه بیمار شدن ریه ها هستند.

سایر علائم عفونت ریه ها عبارتند از: کبودی اطراف لب ها یا سیانوز، احساس ناخوشی، بی اشتهایی، تنفس سریع و دل درد.

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button