www.Golldennet.com/گلدن نت
لوزه سوم | لوزه | جراحی لوزه | عمل لوزه | التهاب لوزه | کلینیک مهر

لوزه سوم

عمل جراحی لوزه با لیزر
عمل جراحی لوزه با لیزر
مارس 8, 2018
رعایت بهداشت پلاک های متحرک
رعایت بهداشت پلاک های متحرک
مارس 13, 2018

لوزه سوم

لوزه سوم

لوزه سوم

در این مقاله سعی داریم به سوالات شما عزیزان در رابطه با بیماری‌ های مختلف مربوط به لوزه که شامل التهاب و عفونت لوزه‌ ها‌ و عمل لوزه سوم در کودکان می شوند، صحبت کنیم.

 

لوزه سوم

 

لوزه ها

لوزه ‌ها بافت ‌های لنفاوی می باشند که داخل و دو سمت انتهایی دهان قرار گرفته ‌اند. لوزه سوم نیز نوعی بافت لنفاوی می باشد که در انتهای حلق قرار دارد. لوزه‌ ها به عنوان غدد لنفاوی بزرگی که در سر راه تنفس و عبور غذا قرار گرفته ‌اند و بدن را از ورود میکروب‌ ها مصون می‌ دارند از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند، از سوی دیگر لوزه ‌ها در صورت عفونت بزرگ می ‌شوند و می ‌توانند اشکالاتی را در بدن انسان به وجود آورند.

عمل لوزه سوم در کودکان

عمل جراحی لوزه سوم، بسیار ساده و راحت می باشد و توسط دهان انجام می شود. هنگامی که نیاز به این عمل و برداشتن لوزه ‌ها توسط پزشک تایید شده باشد هیچ راه درمان دیگری غیر از جراحی برای آن وجود ندارد، به خصوص هنگامی که فرد با اختلالات شدید تنفسی و بروز آپنه در خواب روبه ور است. آپنه حالتی می باشد که در آن لوزه چپ و لوزه راست نیز همراه با لوزه سوم رشد می کنند و بزرگ می شوند، در این حالت وضعیت تنفس کودک بسیار دشوار می شود و منجر به قطع موقتی تنفس کودک در هنگام خواب می شود.

جراحی برداشتن لوزه ها

تانسیلکتومی، نام دیگر جراحی برداشتن لوزه ها می باشد. در طی این جراحی، دو زائده بیضی شکل که در انتهای گلو قرار دارند توسط جراحی برداشته می شوند. این روز ها، انجام این جراحی اغلب جهت درمان اختلالات تنفسی در زمان خواب می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد، اما با این وجود، در شرایطی که التهاب لوزه ها تکرار شود یا بیمار با انجام دیگر روش های درمانی بهبودی پیدا نکند، ممکن است پزشک مجددا این جراحی را به شما عزیزان پیشنهاد کند.

يكي ازمواردي كه لوزه سوم بايست عمل بشه عفونت راجعه گوش مياني است كه ممكن است تبديل به ماستويديت مزمن شود كه كلا استخوانچه هاي كوچك داخل گوش مياني ازبين می رود و شخص دچار کاهش شنوایی و حتی ناشنوایی میگردد و در غیر از این موارد مذکور عمل جراحی لوزه خیلی تاثیر قابل توجهی در فروکش کردن علایم شخص نخواهد داشت و بسیاری از موارد ناشی از آلرژی بوده و در مان الرژی لازم است

شما عزیزان می توانید در ابتدا برای بررسی به کلینیک مهر مراجعه کنید و توسط یکی از پزشکان با تجربه این مجموعه مورد بررسی قرار گیرید. پس از این بررسی ها می توانید مطمئن شوید که آیا به جراحی نیاز دارید یا خیر.

 

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button