www.Golldennet.com/گلدن نت
لیزر صورت | لیزر موهای زائد | لیزر میکرودرم | رفع جوش صورت | کلینیک مهر

لیزر صورت

تیروئید پرکار
تیروئید پرکار
جولای 21, 2018
طب سنتی و طب سوزنی در کلینیک مهر
طب سنتی و طب سوزنی در کلینیک مهر
آگوست 4, 2018

لیزر صورت

لیزر صورت

لیزر صورت

اشعۀ لیزر از اولین سال های اختراع و ایجادش تا امروز، رشد و تنوع بسیاری پیدا کرده است به گونه ای که کمتر حوزه ای در دنیای علم و صنعت است که در آن از لیزر استفاده نشود. یکی از پرکاربردترین شاخه هایی که در آن به وفور از لیزر استفاده می شود علم پزشکی ست که در انواع گوناگون و قدرت های مختلف از لیزر استفاده می کنند. لیزر صورت یکی از آن مواردی ست که در پزشکی بسیار مورد توجه و استفاده است.

 

لیزر صورت

البته وقتی از لیزر صورت می گوییم تقریباً تمامی موارد را شامل می شود، مثلاً: لیزر موهای زائد صورت، از بین بردن لک های صورت، از بین برخی بیماری ها و… . لیزر در تمامی دستگاه های مربوطه، با طیف و قدرت مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، آن طول موج و قدرتی که در از بین بردن موهای زائد صورت استفاده می شود در از بین بردن لک های صورت بی فایده و بی اثر است و باید طول موج و قدرتِ بیشتری داشته باشد تا اثر گذاری لازم را ایجاد کند.

آیا لیزر صورت خطرناک است؟

این سؤال زیاد پرسیده می شود و برخی نگرانی هایی در این مورد دارند. انجام لیزر در صورت هیچ مشکل و عوارضی نخواهد داشت و به سرعت و با تمامی موارد ایمنی رعایت می شود. مثلاً زمانی که برای انجام لیزر مراجعه می کنید، بر روی چشم ها عینک یا چشم بند مخصوص قرار می دهند تا اشعه آسیبی وارد نکند. همچنین طول موج اشعۀ لیزر برای استفاده در صورت، در آن حدی نیست که بخواهد به بافت ها و اندام ها آسیبی وارد کند.

به عنوان مثال در استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت، اشعۀ لیزر کم توان بوده و فقط به یک لایه از پوست نفوذ می کند تا بتواند موها را ضعیف کرده و باعث جلوگیری از رشد آنها شود. چنین استفاده ای از اشعۀ لیزر برای لیزر صورت هیچ خطری نخواهد داشت.

 

چه افرادی نباید لیزر صورت انجام دهند؟

معمولاً تمامی افراد می توانند از این لیزر برای مقاصد مختلف در صورتشان استفاده کنند اما برخی مواقع باید در استفاده از آن کمی صبر کرد مثلاً زمانی که دچار آفتاب سوختگی شدید شده اید و یا زمانی که صورت دارای زخم و یا بیماری پوستی خاصی است.

البته در بیماریهای زیر نباید از لیزر استفاده شود:

۱- بیماری پورفیری

۲- بیماری لوپوس

۳- افرادی که از باطری قلب استفاده می کنند.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button