www.Golldennet.com/گلدن نت
لیزر موهای زائد | درمان موهای زائد | برطرف کردن موهای زائد | لیزر | کلینیک مهر

لیزر موهای زائد

تنبلی چشم 
تنبلی چشم 
ژانویه 27, 2018
عمل زیبایی گوش
عمل زیبایی گوش
ژانویه 30, 2018

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

موهای زائد در بخش هایی از بدن رشد می کند که غیر عادی بوده و رنگ تیره آنها نیز این رشد غیر طبیعی را مشهودتر می سازد. اغلب موهای زائد در قسمت هایی مثل فرورفتگی ناحیه کمر، لب فوقانی، نواحی دو طرف صورت، چانه و از ناف به پایین مشاهده می شود. امروزه با بکارگیری از لیزر موهای زائد میتوان این مشکل را رفع نمود.

لیزر موهای زائد

ریشه هر مو دارای رنگدانه ای به نام ملانین می باشد که در روند رشد مو، به تدریج این رنگدانه فعال می شود و همه بدنه یک مو را به رنگ تیره در می آورد.

لازم به ذکر است که عملکرد لیزر درمانی، بر از بین بردن رنگدانه یا ملانین موجود در ریشه مو استوار است.

در اين روش به وسیله ليزر، فوليكول موهای زائد به طور کامل تخريب شده و رشد موهای زائد در آن ناحیه متوقف می گردد. لیزر موهای زائد در چندین مرحله و طی چند هفته انجام می شود. اغلب این روش نتیجه ای دائمی و مطلوب به همراه دارد. باید گفت آخرین و جدیدترین راه برای نابودی موهای زائد لیزر درمانی می باشد. البته نباید انتظار شما از اين روش درمانی غیر معقول باشد.

تاکنون تقاضاى مردم براى انجام لیزر موهای زائد افزایش چشمگیرى داشته است اما همانند هر تكنولوژى جدید و كمتر شناخته شده اى كه امکان دارد مورد سو استفاده قرار گیرد، بسیارى از افرادی كه بدون دانش قبلى و تنها براساس تبلیغات یا قیمت ارزان تر، برای انجام لیزر موهای زائد اقدام کرده اند نتیجه مطلوبی دریافت نکرده اند به همین دلیل ما سعی داریم در این مقاله تمامی اطاعات درباره لیزر موهای زائد را در اختیاز شما عزیزان قرار دهیم.

همه ما می دانیم که راه های بسیاری برای برطرف کردن موهای زائد وجود دارد اما تمامی این راه ها موقتی هستند، با پیشرفت تکنولوژی دستگاهی به نام لیزر در بازار عرضه شد که می تواند در این امر کمک بسیاری کند.

نتیجه گیری از لیزر به رشد موها، میزان ضخامت آن ها، رنگ پوست و … بستگی دارد که در این مقاله بیشتر درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

چرا لیزر؟

بر خلاف روش هاى قدیمى تر که همگی موقتی بودن و شما عزیزان نیز آن ها را تجربه کرده اید، لیزر موهای زائد سلول هاى تولید كننده مو در ریشه که فولیکول نام دارند را هدف قرار می دهد و آن ها را از بین مى برد، به همین دلیل تاثیر لیزر موهای زائد، بلند مدت و دائمى می باشد.

لیزر چگونه باعث رفع موهاى زائد مى‌شود؟

لیزر، در حقیقت پرتو نورى است كه به دلیل داشتن ویژگی هایى چون تک رنگ بودن و داشتن انرژى زیاد، كاربرد هاى متفاوتی در علم پزشكى پیدا كرده است. یكى از محبوب ترین كاربرد هاى این دستگاه، برطرف کردن موهای زائد می باشد. لیزر موی زائد، طبق خاصیت جذب انتخابى به وسیله رنگدانه ملانین موجود در موها، عمل مى‌ كند، به عبارتی ساده تر، لیزر بر روى سطح پوستى كه موى زائد وجود دارد، تابیده مى ‌شود، سپس رنگدانه هاى ملانین که در موها وجود دارد انرژى لیزر را جذب کرده، نتیجه این امر رفع موهای زائد از روی پوست شما عزیزان می باشد.

تعداد جلسات لازم برای لیزر درمانی

موها در چندین مرحله (آناژن، الوژن، کاتاژن) رشد کرده و لیزر تنها می‌ تواند روی فولیکل‌ های موی در حال رشد (اوایل آناژن) تأثیر داشته باشد. بدین جهت برای نابودی موها در تمام مراحل رشد لازم است چند جلسه لیزر درمانی انجام شود. ریزش موهای لیزر شده اغلب ۲ تا ۳ هفته به طول می انجامد. باید اجازه داد که این موها خود به خود ریزش کنند.

مراقبتهای بعد از لیزر درمانی

مراقبتهای بعد از لیزر موهای زائد بسیار مهم است. امکان دارد قسمتی که لیزر روی آن صورت گرفته متورم و قرمز شود که با گذاشتن کمپرس یخ روی آن می توان التهاب آن را برطرف نمود. بعد از لیزر موهای زائد نیازی به مصرف مسکن نخواهد بود. ضمناً ممکن است پس از درمان، بین ۱ تا ۲ هفته رشد موهای لیزر شده ادامه پیدا کند و دچار ریزش شود. بعد از لیزر درمانی باید از آفتاب گرفتن اجتناب نمود.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button