www.Golldennet.com/گلدن نت
ماموگرافی | ماموگراف | بررسی پستان | نحوه انجام ماموگرافی | کلینیک مهر

ماموگرافی

راه های درمان هموروئید
راه های درمان هموروئید
فوریه 19, 2018
مراحل زایمان طبیعی
مراحل زایمان طبیعی
فوریه 24, 2018

ماموگرافی

ماموگرافی

ماموگرافی

ماموگرافی نوعی تست می باشد که طی آن پستان را مورد بررسی قرار می دهند تا تغییرات غیر طبیعی آن در صورت وجود مشخص شود. نتایج ماموگرافی بر روی فیلم اشعه ایکس ثبت یا مستقیما وارد کامپیوتر می گردد و متخصصی که رادیولوژیست نام دارد آن را بررسی می کند. ماموگرافی به پزشک متخصص زنان این امکان را می دهد تا تغییرات بافت پستان که در طول معاینه مشخص نشده است را مشاهده کند.

 

ماموگرافی

 

موارد استفاده از ماموگرافی

مامـوگرافی هم برای خانم هایی می باشد که عوارض و مشکلاتی در ارتباط با پستان ندارند و هم برای خانم هایی که علائمی مانند تغییر در شکل، اندازه، وجود ترشح از نوک پستان و درد دارند مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که تغییرات پستان تقریبا در تمامی خانم ها رخ می دهد.

در اصل، بیشتر این تغییرات سرطانی نیستند که در اصطلاح به آن خوش خیم گفته می شود، اما تنها پزشک متخصص زنان می تواند تشخیص نهایی را درباره آن بدهد. تغییرات پستان می تواند به صورت ماهانه رخ دهد و علت آن هم به خونریزی های قاعدگی مربوط می باشد.

ماموگرافی چگونه انجام می شود؟

نحوه انجام مامـوگرافی به این صورت می باشد که شما رو به روی دستگاه مخصوص اشعه ایکس می ایستید. فردی که تکنسین رادیولوژی نام دارد، پستان را بین پلیت اشعه ایکس و پلیت پلاستیکی قرار می دهد، این پلیت ها به دستگاه اشعه ایکس وصل هستند و پستان ها را فشرده می کنند به گونه ای که پستان ها صاف شود، در این شرایط اشعه ایکس در بافت پستان منتشر می شود تا تصویری از پستان به وجود آید.

عموما توصیه می شود خانم های ۵۰ تا ۷۴ ساله هر دو سال یکبار ماموگرافی را دهند و خانم های زیر ۵۰ سال باید در مورد نحوه شروع و انجام مجدد آن با پزشک خود مشورت کنند.

اگر قصد انجام ماموگرافی را دارید برای تعیین وقت با شماره هایی که در سایت وجود دارد یا از طریق آدرس به کلینیک مهر مراجعه کنید. این مرکز به دلیل داشتن دستگاه های به روز و پزشکان و متخصصان مجرب قابل اطمینان می باشد.

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button