www.Golldennet.com/گلدن نت
متخصص قلب و عروق | انواع متخصصان قلب و عروق | مشکلات قلبی | کلینیک مهر

متخصص قلب و عروق

انواع تشنج کلینیک مهر
انواع تشنج
اکتبر 3, 2019
زردی نوزادان کلینیک مهر
زردی نوزادان
اکتبر 14, 2019

متخصص قلب و عروق

متخصص قلب و عروق کلینیک مهر

متخصص قلب و عروق

متخصص قلب و عروق : متخصصان قلب در زمینه تشخیص و درمان اختلالات و بیماری های قلبی و عروقی مثل آسیبها، ضایعه های انسدادی و سایر مشکلات قلبی فعالت می کنند. ضمناً یک متخصص قلب و عروق با توجه به عوامل متعددی نظیر فشار خون بالا، دیابت و کلسترول بالا از ایجاد بیماری های قلبی پیشگیری می نماید.

متخصص قلب و عروق کلینیک مهر

زمانیکه یک بیمار از جانب یک پزشک عمومی به متخصص قلب ارجاع داده می شود، همه عوامل خطر ساز برای مشکلات و بیماری های قلبی در وی بررسی خواهد شد. این عوامل خطر ساز عبارتند از: عادات غذایی ناسالم، اضافه وزن، استعمال دخانیات، سبک زندگی غیر متحرک و سابقه خانوادگی در زمینه اختلالات قلبی.

وظیفه متخصص قلب و عروق چیست؟ اغلب دلیل ارجاع بیمار به یک متخصص قلب، وجود پتانسیل برخی از اختلالات قلبی و عروقی در وی می باشد. متخصص قلب و عروق در ابتدا، در مورد سابقه پزشکی وی سؤال کرده و دیگر علائم فیزیکی او را معاینه و بررسی می کند. ضمن اینکه متخصص قلب جهت تشخیص هر نوع مشکل قلبی بیمار، به صدای قلب او گوش خواهد داد.

متخصصان قلب و عروق به منظور تشخیص صحیح و دقیق تر اختلالات قلبی از آزمایش خون و برخی از آزمایشات نظیر EKG، X-ray، تست ورزش و نمونه برداری استفاده می کنند. بعد از مشخص شدن نتیجه این تست ها، متخصصان می توانند هر نوع بیماری های مادرزادی و یا اختلالات قلبی و عروقی را تشخیص دهند. اکثر این بیماری ها با پیروی از رژیم غذایی سالم، مصرف دارو و سایر روش ها قابل درمان هستند.

انواع متخصصان قلب و عروق: چند نوع متخصص قلب و عروق وجود دارند و هر یک در حیطه ای از اختلالات و بیماری های قلبی فعالیت می کنند که عبارتند از:

متخصصان قلب مداخله گر به درمان افراد مبتلا به بیماری های شریان محیطی، نقص های دریچه قلب و یا بیماری های شریان کرونری می پردازند. پزشک از شیوه های درمانی مانند انژوپلاستی (قرار دادن بالون در عروق)، از بین بردن لخته های خونی، جایگذاری استنت، حفاظت در مقابل امبولی های عروقی و تعمیر دریچه میترال قلب کمک می گیرد.

متخصصین قلب غیر مداخله گر نیز از معاینات و تست های غیر تهاجمی استفاده می نمایند. البته امکان دارد این گروه از متخصصان قلب جهت پیدا کردن برخی از بیماری های انسدادی عروق از شیوه های تهاجمی تر نظیر کاتتریزاسیون کمک بگیرند. در صورت تشخیص هر نوع انسداد در عروق، بیمار می بایست نزد متخصص قلب مداخله گر مراجعه نماید.

متخصصان قلب غیر تهاجمی این متخصصین نخست بیماران را معاینه نموده آنگاه با توجه به علائم آنها، تست ها و آزمایشات مورد نیاز را تجویز می ‌کنند. پس از مشاهده نتیجه آزمایش پزشک سعی می کند به وسیله دارو و ایجاد تغییر در سبک زندگی بیمار مشکل وی را برطرف کند. ضمناً در صورتی که انجام جراحی برای بیمار ضروری باشد، او را به یک جراح قلب ارجاع خواهد داد.

متخصصان ریتم قلب یا متخصصان قلب الکتروفیزیولوژی دستگاه های پیس میکر(pacemaker)  و منظم کننده ی ریتم قلب در زیر پوست افراد قرار می دهند که این عمل منجر به تنظیم شدت و نظم ضربان قلب بیماران خواهد شد. ضمن اینکه متخصصان قلب غیر مداخله گر جهت تنظیم ریتم قلب افراد، از برخی شیوه های تهاجمی تر همراه با داروهای مورد نیاز استفاده می نمایند.

جراحان قلب و قفسه صدری بر خلاف متخصصان قلب که حیطه ی مطالعات آنان در زمینه مشکلات و بیماری های داخلی بوده است، در دوره دانشجویی خود یک برنامه ی اموزشی جراحی را سپری نموده اند. جراحان قلب و قفسه صدری بسیاری از عمل های پیچیده و دشوار نظیر جراحی قلب باز و پیوند قلب را انجام می دهند.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button