www.Golldennet.com/گلدن نت
مراحل زایمان طبیعی | زایمان | مراحل زایمان | زایمان طبیعی | کلینیک مهر

مراحل زایمان طبیعی

ماموگرافی
ماموگرافی
فوریه 22, 2018
لیزیک
لیزیک
فوریه 25, 2018

مراحل زایمان طبیعی

مراحل زایمان طبیعی

مراحل زایمان طبیعی

مراحل زایمان طبیعی : همانطور که شما عزیزان از این امر آگاهی دارید، زایمان هر شخص و زمانی که در هر مرحله ی زایمان صرف می ‌شود با دیگری متفاوت است. اگر این اولین زایمان شما می باشد، از زمان شروع درد زایمان تا پایان آن حدود ۱۴ _ ۱۲ ساعت طول می ‌کشد. لازم به ذکر است که این مدت زمان در زایمان‌ های بعدی کوتاه‌ تر می شود.

 

مراحل زایمان طبیعی

 

مراحل زایمان طبیعی به سه دسته تقسیم می شوند که این مراحل را در ذیل بیان کردیم.

مرحله اول

این مرحله خود به سه فاز نهفته و فعال و انتقالی تقسیم بندی می شود.

فاز نهفته: این فاز طولانی ترین فاز زایمان است که شدت کمتری در مقایسه با دیگر مراحل دارد. تعداد انقباضات این فاز بیشتر است و به باز شدن دهانه ی رحم کمک بسیاری می‌ کند.

فاز فعال: در این فاز، باز شدن و همچنین نازک شدن دهانه رحم با سرعت بیشتری ادامه پیدا می کند که با هر انقباض امکان دارد در ناحیه ی کمر و شکم احساس درد یا فشار بسیاری ایجاد شود.

فاز انتقال: دهانه رحم در این فاز به طور کامل و به اندازه ۱۰ سانتی ‌متر باز می شود که در این شرایط انقباضات رحمی با شدت و درد بیشتری در هر سه تا چهار دقیقه و به مدت ۶۰ تا ۹۰ ثانیه رخ می دهد.

مرحله دوم

این مرحله با باز شدن کامل دهانه ی رحم آغاز و با خروج جنین پایان پیدا می کند. در این مرحله، بیمار نقش بسزایی در پیشرفت زایمان دارد به گونه ای که پزشک از شما می خواهد که زور بزنید، این امر موجب می گردد تا نوزاد در کانال زایمان به سمت پایین حرکت کند.

در پایان، سر نوزاد از ناحیه تناسلی مادر مشاهده و خارج می‌ شود، به محض این که سر نوزاد از دهانه رحم مشاهده شد، پزشک با عمل مکش یا ساکشن، مایع آمنیوتیک و خون و مخاط رحم را از درون بینی و دهان نوزاد خارج می ‌کند، سپس شانه‌ ها و قسمت ‌های دیگر بدن را از واژن خارج می کند.

مرحله سوم

پس از تولد نوزاد، شما به مرحله ی آخر زایمان انتقال پیدا می کنید. در این مرحله، جفت که وظیفه ی تغذیه و اکسیژن رسانی به جنین را بر عهده دارد، از دیواره ی رحم جدا و سپس از واژن خارج می شود.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button