www.Golldennet.com/گلدن نت
مراقبت های بعد از پروتز سینه | پروتز سینه | ماموپلاستی | کلینیک مهر

مراقبت های بعد از پروتز سینه

لیزر کم توان
لیزر کم توان
می 6, 2018
اورژانس
اورژانس
می 21, 2018

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه

پس از عمل پروتز سینه و انجام این عمل مهم، مراقبت های بعد از پروتز سینه بسیار مهم و حائز اهمیت است. آگاهی از نحوۀ مراقبت از خود و همچنین آگاه کردن اطرافیان برای اطلاع از اصول مراقبتی می تواند مدت زمان بهبودی شما را به شدت کاهش داده و در کمترین و کوتاه ترین زمان ممکن، شما را به زندگی عادی بازگرداند.

 

 

 

مراقبت های بعد از پروتز سینه

مراقبت های بعد از پروتز سینه پس از عمل، با توجه به توصیه ها و داروهای پزشکی بسیار مهم است. پس از عمل و منتقل شدن به بخش تحت کنترل دقیق و مانیتورینگ قرار خواهد گرفت تا کوچک ترین علائم حیاتی به دقت زیر نظر باشد، البته معمولاً همان روز عمل و یا روز بعد از بیمارستان ترخیص خواهید شد و دانستن و رعایت نکات مراقبتی بسیار مهم خواهد بود.

نکات مهم مراقبتی پس از عمل:

پس از عمل پروتز سینه و ترخیص و انتقال به منزل سعی کنید موارد زیر را حتماً رعایت کنید و مراقبت های بعد از پروتز سینه را انجام دهید تا از مشکلات و عوارض بعدی در امان باشید:

۱- حتماً از همان روز اول پس از عمل پیاده روی کنید. این پیاده روی می تواند از لخته شدن خون در پاهای شما به شدت و به خوبی پیشگیری کند. لخته شدن خون در رگ های پا در مواردی باعث ایجاد مشکلات عدیده ای می شود که با پیاده روی می توانید از آن به خوبی جلوگیری نمایید.

۲- از غذاهای کم نمک و رژیمی استفاده کنید. غذاهای پر نمک ایجاد فشار خون و تپش قلب کرده که می تواند برای روزهای بعد از عمل مضر باشد.

۳- به خاطر استفاده از داروهای بیهوشی در بیمارستان، ممکن است در منزل دچار سرگیجه، حالت تهوع و سنگینی در قفسۀ سینه شوید که طبیعی ست اما به اطرافیان خود، شرایط را توضیح دهید تا در جریان باشند. مراقبت های بعد از پروتز سینه به کمک اطرافیان بسیار بهتر انجام خواهد شد.

۴- حتماً داروهای مسکن و ضد دردی که توسط پزشک تجویز شده را به موقع و سر وقت مصرف نمایید زیرا دردها ممکن است عکس العمل های شما را دچار تغییر کند.

دوران مراقبتی به چند مرحله تقسیم می شود؟

معمولاً دوران نقاهت و مراقبت های بعد از پروتز سینه به ۴ مرحله تقسیم می شود که از این قرارند:

مراقبت های چند روز اول پس از عمل

مراقبت های ۱ هفته پس از عمل پروتز

مراقبت های پس از گذشت ۲ هفته از عمل

مراقبت های لازم پس از ۳ یا ۴ هفته از انجام عمل

در تمامی این مراحل می بایستی طبق دستور و تجویز پزشکان، مراحل را سپری کرد تا بهبودی کامل و سریع حاصل گردد.

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button