www.Golldennet.com/گلدن نت
نکاتی در خصوص کایروپراکتیک | درمان های دستی یا کايروپراکتيک چيست؟ | کلینیک مهر

نکاتی در خصوص کایروپراکتیک

التهاب تاندون آشیل کلینیک مهر
التهاب تاندون آشیل
سپتامبر 7, 2019
تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک کلینیک مهر
تنظیم ستون فقرات در کایروپراکتیک
سپتامبر 10, 2019

نکاتی در خصوص کایروپراکتیک

نکاتی در خصوص کایروپراکتیک کلینیک مهر

نکاتی در خصوص کایروپراکتیک

نکاتی در خصوص کایروپراکتیک : در این مقاله به ذکر نکاتی در خصوص کایروپراکتیک پرداخته می شود. درمان دستی یا کایروپراکتیک (Chiropractic) رویکردی در مراقبت‌های درمانی می باشد که با دستکاری ستون فقرات، دردهای پشت و گردن را رفع می کند. در برخی موارد از این روش نیز برای برطرف نمودن سر دردها یا درد پا و دست استفاده می نمایند.

 

نکاتی در خصوص کایروپراکتیک کلینیک مهر

 

اغلب پزشکان کایروپراکتیک (کایروپرکترها) به منظور بهبود سلامت از طریق تغییرات سبک زندگی، حرکات ورزشی خاص و تغذیه سالم را پیشنهاد می کنند.

بسیاری از متخصصین کایروپراکتیک در زمینه توانبخشی فیزیکی و درمان به وسیله ورزش‌ های خاص نیز دارای مهارت می باشند. برخی از آنان از طب سوزنی، بررسی تغذیه و درمان گیاهی نیز استفاده می نمایند.

درمان‌های کایروپراکتیک اغلب شامل دستکاری ستون فقرات می شوند. از طریق دستکاری ستون فقرات می توان از فشار روی یکی از مفاصل ستون فقرات استفاده نمود؛ که به آن تنظیم ستون فقرات نیز گفته می شود.

از این شیوه برای بهبود عملکرد و التیام درد استفاده می ‌شود. دستکاری می ‌تواند با یک وسیله مخصوص یا دست ‌ها انجام شود. نیروی کنترل شده وارده روی مفاصل می ‌تواند از آرام تا سریع و از خفیف تا شدید متغیر باشد. این روش در برخی موارد روی دیگر مفاصل بدن نیز اعمال می شود تا به درمان ستون فقرات کمک کند.

بیشتر بخوانید: دردهای سیاتیک چگونه درمان می شوند؟

هدف درمان کایروپراکتیک: هدف درمان کایروپراکتیک، شل ‌سازی عضلات و افزایش تحرک در مفصل می باشد. برخی از متخصصین کایروپراکتیک پیش از انجام دستکاری ستون فقرات از محرک الکتریکی، حرارت و سونوگرافی برای کمک به شل سازی عضلات استفاده می نمایند.

ممکن است سایر انواع درمان شامل موارد ذیل شود:

  • درمان از طریق آرام سازی
  • یخ یا حرارت
  • پشت بند یا شکم بند
  • ورزش ‌های تقویتی و نرم ‌کننده
  • سونوگرافی
  • پس ‌خوراند زیستی (بیوفیدبک)

برخی از متخصصان کایروپراکتیک برای کمک به تشخیص ناراحتی از اشعه ‌ی ایکس بهره می برند.

چه انتظاری از جلسه‌ ی درمانی خود داشته باشیم؟

چنانچه قبلاً به یک متخصص کایروپراکتیک مراجعه نکرده باشید، امکان دارد کمی در این مورد که چه اتفاقی قرار است بیفتد دچار نگرانی شوید. بکارگیری از این روش برای رفع درد کمر در حقیقت بی خطر، ساده و معمولاً بدون درد می باشد. لازم به ذکر است که رجوع به یک متخصص کایروپراکتیک به درمان بسیاری از ناراحتی ها و دردها منجر خواهد شد.

سابقه سلامت بیمار

در جلسه اول اغلب یک فرم بلند بالا از سؤالات مرتبط با وضعیت سلامتی‌ تان را پر می کنید. ممکن است متخصص کایروپراکتیک از شما بپرسد که آیا میگرن، سردردو یا مشکلاتی در خوابیدن دارید یا خیر. همچنین امکان دارد از شما سؤالاتی در رابطه با برنامه غذایی و میزان تحرک ‌تان داشته باشد.

 

 

 

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button