www.Golldennet.com/گلدن نت
کلینیک | درمانگاه | کلینیک مهر شهران | چشم پزشکی | زنان و زایمان | کلینیک مهر

کلینیک

لابیاپلاستی در کلینیک مهر
سپتامبر 8, 2018
لیفت سینه
اکتبر 1, 2018

کلینیک

کلینیک

کلینیک

کلینیک یا درمانگاه، بخشی کاملاً مجزا و تقریباً مستقل در بیمارستان و حتی در برخی دیگر از مراکز درمانی ست که طیف وسیعی از خدمات درمانی را به بیماران ارائه می کند. بیماران نیز با مراجعه به آن از انواع خدامت درمانی فوری و سریع بهره مند می شوند تا جایی که بسیاری خدماتی که در کلینیک های مختلف ارائه می شوند به صورت فوری و سرپایی هستند. در این مرکز می توان تقریباً تمامی موارد سرپایی و فوری را انجام داد اما جایی برای بستری کردن بیماران ندارد.
کلینیک

برای ارائۀ خدمات درمانی بهتر و مناسب تر، معمولاً کلینیک ها را در بین یک مجموعۀ دیگر راه اندازی می کنند تا بتوانند طیف وسیع تری از خدمات درمانی را در کنار امکانات متعددی که در آن مجموعه قرار دارد برای همه فراهم کنند. به این شکل، بیماران نیز سریعتر و فوری تر برای درمان خود خدمات مناسب را دریافت خواهند کرد؛ اما گاهی هم این مرکز درمانی را به صورت کاملاً مستقل راه اندازی کرده و بسیاری از پزشکان چه عمومی و چه خصوصی را برای ارائۀ خدمات درمانی به بیماران دور هم جمع می کنند.
این شکل از راه اندازی کلینیک هم بسیار مفید و مرسوم است و فقط مختص کشور ما نیست بلکه در سایر کشورها نیز، کلینیک های متعددی در بسیاری از شاخه های پزشکی به صورت مستقل به بیماران و مراجعان مورد نظر خدمات مناسب درمانی را ارائه می کنند.

برای راه اندازی یک کلینیک اقدامات متعددی بایستی انجام داد، از جمله: مکانی مناسب و ایدئال از نظر سهولت دررفت و آمد بیماران، ایجاد یک گروه منسجم و کادر پزشکی مجرب و دریافت مجوز تأسیس و آغاز فعالیت که می بایستی از طریق وزارت بهداشت و درمان انجام شود. در تمامی این مراحل و اقدامات اولیه، مسئولین کلینیـک ها سعی می کنند ابتدا به راحتی و سهولت دریافت خدمات توسط بیماران توجه نمایند و تمامی موارد مؤثر در این گزینه را ابتدا حل و فصل نموده و سپس سایر گزینه ها را رفع و رجوع نمایند؛ در راه اندازی کلینیـک، راحتی و دریافت مناسب خدمات درمانی برای بیمار از اولویت نخست و برتر برخوردار خواهد بود.

کلینیک می تواند طیف وسیعی از بیماری ها را تحت پوشش بگیرد، از بیماری های عمومی مانند سرماخوردگی و … گرفته تا بیماری های مهم و سخت تری مانند دندان درد، ترمیم دندان، بیماری های پوستی، درمان و رفع عوارض متعدد پوستی و خلاصه هر بیماری و عارضۀ دیگری، فقط در کلینیـک نباید و نمی توان مانند بیمارستان بیمارها را بستری و خدماتی که بر عهدۀ بیمارستان هاست را ارائه کرد.
این تصمیم و قانونِ صحیح هم به این علت است که در کلینیک نمی توان خدمات فوق تخصصی و بسیار ویژه را به دلیل محدودیت در کادر و پرسنل تخصصی درمان و همچنین کمبود امکانات درمانی و جراحی به بیمارانی که دارای بیماری حاد و مزمن هستند ارائه داد. همچنین به صورت اصولی هم نمی بایستی چنین عمل ها و اقدامات مهم درمانی در کلینیک ها انجام شود چون تقسیم وظایف می گوید: کارهای بزرگ درمانی و جراحی می بایستی در بیمارستان ها، به عنوان مکانی تخصصی و قانونی انجام شود تا مشکلی برای بیماران ایجاد نگردد.

بهتر است در یک کلینیک مجموعۀ کاملی از پزشکان آماده و محیا باشند تا بتوان تعداد بیشتری از بیماران و بیماری ها را تحت پوشش قرار داد. البته نباید سطح و میزان خدمات را آنقدر بالا برد که کارآیی یک مرکز درمانی به عنوان کلینیک، با افزایش تعداد و تنوع خدمات دچار سردرگمی و فشار کاری و نهایتاً خدمات ضعیف به بیماران گردد. همچنین در بسیاری موارد هم لازم است فقط بر روی یک موضوع و بیماری تمرکز کرد تا نتایج بهتری حاصل شود. در واقع هر دو شیوۀ کار و خدمات دهی به مراجعان را می توان انتخاب و با قدرت هر چه تمام تر در آنها موفق بود، مهم کیفیت خدماتی ست که در یک کلینیـک به بیماران برای درمان بدون مشکل بیماری هایشان ارائه می شود.حتماً شما هم به وفور دیده اید انواع کلینیـک هایی را که در زمینه های تخصصی مانند پوست و مو، زیبایی و… فعالیت می کنند. چنین مراکزی بهترین نقاط برای درمان و پیگیری بسیاری از مشکلات و دردهای مربوطه هستند چون به صورت خاص و متمرکز، دقیقاً بر روی یک موضوع فعالیت می کنند در نتیجه می توان انتظار بالاتری از آنها در زمینۀ درمان بهتر و کیفیت و خدمات داشت.
این گونه کلینیک ها هر روزه به تعداد بسیار بالایی از مراجعان خدمات متنوع درمانی ارائه می کنند خصوصاً در زمینۀ پوست-مو-زیبایی که در سال های اخیر با توجه به اهمیت پیدا کردن ظاهر و چهره، تعداد متقاضیان آن به شدت افزایش یافته می توان با تأسیس کلینیـک در این زمینه به خوبی و با تمام توان به تعداد بسیار بالایی از مراجعان، به صورت شبانه روزی! حتی، خدمات ارائه کرد.
آن چیزی که یک مرکز درمانی یا همان کلینیک را بسیار معتبر و خوشنام خواهد کرد، در ابتدای امر، نوع برخورد پرسنل و عوامل آن است. پس از این مورد است که کیفیت و میزان تبحر و تخصص پزشکان و متخصصین این مرکز می تواند راهگشای مشکلات درمانی مردم باشد. گاهی دیده شده که مراجعان حتی شاید از کیفیت و سطح خدمات یک مرکز درمانی راضی نباشند اما به دلیل برخورد بسیار مناسب نیروهای آن مرکز، باز هم اسرار به مراجعه به آن کلینیک دارند؛ نوع برخورد با بیماران و صبر و حوصله در پاسخگویی به موارد و مشکلات آنها، اولین رمز پیروزی هر مرکز درمانی خواهد بود.
اگر نگاهی گذار و کوتاه به لیست برترین مراکز و خدمات درمانی سراسر جهان خصوصاً کشورهای اروپای غربی بیندازیم به وضوح خواهیم دید که گاهی بیشترین علت مراجعۀ بیماران، به صورت مداوم به یک کلینیک خاص، نه فقط به خاطر کیفیت و تبحر پزشکان و متخصصان آن، بلکه بیشتر به دلیل برخورد محترمانه و انسانیِ آنها با بیماران است، این نکته ای بسیار مهم است که هر مرکز درمانی معتبر و مسئولیت پذیری باید آن را به شدت مورد توجه قرار دهد.

کلینیک مهر 

رادیولوژی – فیزیوتراپی – آزمایشگاه – چشم پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button