برداشت خال :

روش RF (سرجری) روشی برای از بین بردن خال و زائده های پوستی است. این روش درمانی موثر و سریع برای از بین بردن نقاط خال مانند پوستی است که توسط پزشک زیبایی و یا متخصص پوست و مو انجام می شود.

این روش معمولا برای از بین بردن خال هایی استفاده می شود که برجسته هستند و از سطح پوست بالاتر قرار دارند. همچنین در این روش شما این امکان را دارید که خال هایی که تکثیر شونده هستند را به طور کامل از بین ببرید.همچنین توجه داشته باشید که گرمای این امواج رادیوئی به اندازه ای نیست که روی پوست سوختگی ایجاد کند پس از انجام آن کمترین اثر از جای آن (اسکار) روی پوست باقی می ماند.

مدت زمان هر جلسه :

در این جلسه ابتدا از بی حس موضعی استفاده می شود بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه محل مد نظر به طور کامل شستشو داده شده و ضدعفونی می گردد. مدت زمان درمان با توجه به ناحیه ی مورد نظر میتواند بین ۱۰ تا ۲۵ دقیقه طول بکشد.

طول زمان اثر :

بطور کلی انتظار می رود که پوست در مدت زمان ۲ تا ۳ هفته بازسازی شود اما در روش هایی که پوست کمتر آسیب می بیند؛ مدت زمان بازسازی به یک هفته کاهش می یابد.

عوارض :

بعد از برداشتن خال ممكن است عوارضي ايجاد شود كه بسته به نوع و روش برداشت متفاوت است؛ ولي اغلب بعد از گذشت چند هفته بهبود مي‌يابد.
تيرگي جاي خال: در بعضي پوست‌ها، به خصوص نوع تيره‌تر امكان دارد جاي خال كمي تيره شود كه آن‌ هم طي چند هفته تا چند ماه از بين مي‌رود.
قرمزي جاي خال: معمولاً بعد از ليزر ايجاد مي‌شود و به مرور زمان از بين مي‌رود.
اسكار (جوشگاه يا رد): احتمال باقي ماندن اسكار بعد از عمل خال، بستگي به مهارت پزشك و نوع ترميم پوست بيمار دارد. البته خال‌هاي بزرگتر امكان بيشتري براي ايجاد رد دارند و نيز خال‌هايي كه روي نواحي برجسته‌ي گونه‌ها وجود دارند.

به صورت کلی تمامی افراد مجاز به استفاده از این دستگاه هستند تنها در موارد زیر استفاده از آر اف سرجیکال برای خال برداری توصیه نمی شود :

در خانم ها باردار و شیرده
افرادی از ایمپلنت و ضربان ساز در بدن آن ها استفاده شده است.

مراقبت بعد :

برداشتن خال با کمک ار اف عوارض کمی دارد و حتی بدون مراقبت‌های خاص، اکثر افراد از نتیجه راضی خواهند بود. رعایت برخی مراقبت بعد از برداشتن خال با ار اف کمک می‌کند تا جای زخم باقی نماند و پوست سریع‌ تر بهبود یابد.

بلافاصله پس از عمل، ناحیه کمی فرورفته به رنگ برنزه کم رنگ ایجاد می‌شود که کاملا طبیعی است.
اولین نکته مهم بعد از عمل این است که جای خال را تا ۳ روز خشک نگه‌‌ دارید و در این مدت اگر پانسمان یا چسب روی زخم وجود دارد، آن را در جای خود حفظ کنید. با این کار خطر عفونت را کاهش می‌دهید.
بعد از ۲ تا ۳ روز پانسمان را بردارید. اگر پانسمان به زخم چسبیده است آن را به آرامی با آب خیس کنید و سپس به آرامی پانسمان را بردارید.
برای جلوگیری از خشک و پوسته پوسته شدن جای خال و تشکیل دلمه ضخیم توصیه می‌کنیم ژل سیلیکون را روزانه تا ۳ ماه روی زخم بمالید. پس از خشک شدن ژل، از ضد آفتاب استفاده کنید.
اگر کمی درد بعد از برداشتن خال دارید، از مصرف آسپرین و داروهای التهابی غیر استروئیدی مانند ناپروکسن، ایبوپروفن و دیکلوفناک اجتناب کنید. این داروها باعث خونریزی می‌شوند. توصیه می‌کنیم از پاراستامول یا کدئین طبق نظر پزشک استفاده کنید.

بهبود زخم ماه‌ها طول می‌کشد و در چندین مرحله پیشرفت می کند. برای چندین ماه پس از ار اف، ناحیه تحت درمان صورتی رنگ دیده می‌شود، که یک مرحله طبیعی از بهبود زخم است. هر چند این مدت زمان متفاوت است و در برای برخی افراد رنگ صورتی تا بیش از یک سال نیز باقی می‌ماند.