تزریق مزوژل

شاید بتوان گفت که یکی از جدیدترین روش‌های زیبایی پوست صورت و از بین بردن مشکلات و عیوب پوستی، مزوژل است. در مزوژل از موادی استفاده شده که موجب بازسازی و تغذیه پوست صورت خواهند شد. در مزوژل از ترکیباتی چون ویتامین‌ها، پپتیدها، مواد معدنی، کوآنزیم‌ها، آنتی اکسیدان، اسید آمینه‌ها و هیالورونیک اسیدها استفاده می‎شود. این مواد موجب صاف شدن، شادابی و جوان شدن پوست صورت می‌شوند. علاوه بر این موضوع می‌توانند با تقویت پوست و تحریک پوست به ساخت کلاژن موجب برطرف کردن عیوب پوست صورت شوند. با مزوژل علاوه بر خون رسانی به بافت‌های صورت، رطوبت پوست هم حفظ خواهد شد.
از مزوژل برای درمان بخش‌های مختلفی چون دست، زیربغل، گردن، سرشانه، شکم، صورت، قسمت داخلی ران و داخل بازو استفاده می‌شود.

مدت زمان هر جلسه

کل جلسه اصلی جوانسازی، بسته به تعداد نواحی که نیاز به درمان دارند، حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

بازه زمانی جلسات

به طور کلی بین ۲ تا ۳ جلسه نیاز به تزریق ژل وجود دارد. بعد از تزریق باید زمان کافی برای دیدن نتیجه را بدهید.

گروه سنی

این روش تنها به منظور جوانسازی انجام می شود که برای افراد بین ۲۰ تا ۳۵ سال مناسب است.

طول زمان اثر

نتیجه‌ی حاصل از تزریق مزوژل معمولاً فورا دیده می‌شود؛ اما نتیجه‌ی کامل پس از ۴۸ ساعت دیده خواهد شد. نتیجه‌ی تزریق مزوژل عموماً بین ۶ تا ۹ ماه باقی می‌ماند و سپس تدریجی از بین می‌رود. برای اینکه این نتایج مزوژل برای مدت زمان طولانی‌تری باقی بمانند و پوست، جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد، درمان با مزوژل باید تکرار شود. یک برنامه‌ی درمان با مزوژل شامل سه جلسه با فواصل ۲ تا ۴ هفته می‌شود.

عوارض

عوارض بعد از تزریق مزوژل عبارتند از:

کبودی: خفیف است و معمولاً پس از ۲ یا ۳ روز از بین می‌رود. در موارد بسیار نادر کبودی دراز مدت در محل تزریق مزوژل نیز دیده می‌شود.
تورم در محل تزریق مزوژل: این عارضه نیز خفیف است و پس از ۳-۲ روز از بین می‌رود.
واکنش‌های آلرژیک مانند قرمزی پوست: گاهی پوست در اثر ماساژ شدید، در محل تزریق دچار قرمزی و حساسیت می‌شود. این واکنش‌های آلرژیک اگر شدید نباشند طی ۳-۲ روز برطرف می‌شوند.
بی‌ حسی در محل تزریق مزوژل: فیلرهایی مانند مزوژل معمولاً حاوی ماده بی‌حس‌کننده موضعی هستند که همین موضوع موجب احساس بی‌حسی در محل تزریق می‌شود. این احساس معمولاً بعد از گذشت ۳-۲ ساعت از بین می‌رود.
عفونت

محدودیت ها

با وجود سلامت بالای این روش برخی افراد کاندیدای مناسب درمان با مزوژل نیستند:

افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مانند بیماری دیابت، سرطان، لوپوس و…
خانم‌هایی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند.
کسانی که داروهای خاصی مصرف می‌کنند.
افرادی که پوست شل و افتاده‌ای دارند (در این موارد برای رسیدن به نتایج دلخواه لازم است درمان‌های دیگری نظیر تزریق ژل و یا لیفت صورت انجام دهند).

مراقبت قبل

حداقل ۲۴ ساعت قبل از تزریق مزوژل نباید نوشیدنی های الکلی مصرف کنید و همینطور تا دو هفته پیش از تزریق نیز اجازه استفاده از داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون ندارید.
معمولاً کبودی پس از درمان وجود دارد بنابراین پزشکان پیشنهاد می کنند که تا ۵ روز پیش از درمان تا حد زیادی قطره آرنیکا استفاده کنید.
دقت داشته باشید که پیش از تزریق حق استفاده از مکمل ها و ویتامین و روغن ماهی را ندارید و باید دقت داشته باشید که موقعیت تزریق برای شما به چه صورت است.
بهتر است یک هفته پیش از تزریق از آرایش سنگین خودداری کنید چون پروسه ضدعفونی کردن پوست شما به مشکل بر می خورد و در این زمینه بهتر است بدانید موقعیت پوست خود را بسنجید

مراقبت بعد

پس از درمان باید روی محل درمان یخ بگذارید و یادتان باشد که در هفته اول پس از درمان در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
بهتر است هر روز از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و البته که باید اس پی اف این کرم ها ۳۰ یا بالاتر باشد تا اثر بخش شود.
پس از درمان اجازه استفاده از سونا را ندارید.
دقت داشته باشید که پس از درمان تا دو هفته درمان های پوستی و یبایی در سالن های زیبایی نباید صورت بگیرد و بهتر است که در این زمینه صبور باشید.
نباید سخت ورزش کنید و همینطور بهتر است که رو به بالا بخوابید.