درمان جوانسازی صورت با طب سوزنی

طب سوزنی قرن هاست وجود دارد و بخشی از طب چینی به شمار می رود که درد های بدن، سردرد یا حتی تهوع را از بین می ‌برد. طب سوزنی صورت مزایای مکمل هم دارد همچون از بین بردن خط خنده و جوانسازی پوست صورت.

طب سوزنی صورت چیست؟

در واقع طب سوزنی صورت جایگزینی ایمن برای جراحی یا بوتاکس است.

درمان های زیبا سازی و جوانسازی بخشی از همان طب سوزنی سنتی هستند و سبب می ‌شوند پوست جوان تر و لطیف تر به نظر برسد.

بر خلاف تزریق به صورت، طب سوزنی صورت نه تنها علائم پیری را از بین می ‌برد و در جوانسازی پوست موثر است بلکه سلامت کلی پوست را هم حفظ می‌ کند.

به گفته آماندا بسیل، این روش به صورت عمیق کار می کند تا سلامت پوست بهتر شده و همزمان ظاهر پوست تقویت و شکیل تر شود.

تعداد جلسات

تعداد جلسات مورد نیاز با توجه به نیازهای متفاوت هر فرد تعیین می شود. به طور میانگین افراد نیاز افراد به طب سوزنی صورت از ۵ تا ۲۰ جلسه متغیر است.

گروه سنی

سه گروه از زنان و مردان بین سنین ۲۰ تا ۷۰ سالگی از این درمان‌ها سود می‌برند:

  • زنان و مردانی که در دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی هستند و به دنبال پیشگیری از شروع چین‌وچروک هستند.
  • زنان و مردانی که در دهه ۴۰ و ۵۰ سالگی هستند و به دنبال به حداقل رساندن ظهور چروک‌ها به خطوط کمرنگی هستند و می‌خواهند درخشش جوانی پوستشان را حفظ کنند.
  • مردان وزنانی که در دهه ۶۰ و ۷۰ سالگی خود هستند و به دنبال یک اثر جوان‌کننده کلی در صورتشان می‌باشند که ظاهر چروک‌های عمیق پوست را صاف‌کرده و رنگ‌پریده و زردپوستشان را کم کرده و درخشش سال‌های جوانی را به آن‌ها بازگرداند.

تمام این سه گروه با تأخیر انداختن پروسه پیری، به یک ظاهرتر و تازه دست‌یافته و احساس جوان‌تری می‌کنند.

طول زمان اثر

یک تحقیق نشان داد که اکثر مردم تنها پس از ۵ جلسه بهبود پیدا می‌کنند اما توصیه می‌شود که ۱۰ بار به صورت یکبار یا دو بار در هفته انجام شود تا نتایج مطلوبی به بار آید. بعد از آن شما می‌توانید به مرحله‌ای بروید که مرحله نگهداری نامیده می‌شود و درمان در طی ۴ تا ۸ هفته دیگر انجام می‌شود. وی می‌گوید: این درمان عالی برای کسانی است که واقعا مشغول هستند. این به بدن فرصتی برای استراحت و بهبود می‌دهد.

اگر شما قادر به اتخاد چنین بازه زمانی یا پول برای درمانهای دوره نگهداری نیستید، راه دیگر تغذیه پوست از طریق یک رژیم غذایی متعادل و روتین فرموله شده برای مراقبت از پوست است.

عوارض

شایع ‌ترین عارضه طب سوزنی صورت جهت جوانسازی یا هرگونه طب سوزنی کبود شدگی است. کبودی در حدود ۲۰ درصد موارد اتفاق می ‌افتد و باید قبل از اتمام هفته درمان شود. برای جلوگیری از کبود شدگی و حصول بهترین نتایج، فردی که درمان دریافت می ‌کند باید از سلامت کافی برخوردار باشد تا ظرفیت درمان به حداکثر برسد. به همین علت است که افراد دارای اختلالات خونریزی یا دیابت نوع ۲ کنترل نشده نباید این درمان را انجام دهند. اگر کبودی را تجربه کرده ‌اید، بیسل اطمینان می ‌دهد که هرگونه کبودی به سرعت خوب خواهد شد.

محدودیت ها

متاسفانه جوانسازی صورت با طب سوزنی ، برای همه افراد قابل اجرا نمی باشد.

هر چند استفاده از طب سوزنی ، معمولی برای زنان باردار نتیجه شگفت انگیزی را به همراه دارد ولی آن ها باید از طب سوزنی برای جوانسازی صورت اجتناب کنند.
دیگر افرادی که قادر به استفاده از طب سوزنی جوانسازی صورت نیستند ؛ شامل افراد دیابتی یا افراد مبتلا به بیماری های جدی از قبیل سرطان ، ایدز یا بیماری های کرونری ، ناهنجاری های لخته شدن خون ، میگرن مکرر و غیر قابل کنترل و ناهنجاری های حملات ناگهانی ؛ از قبیل صرع یا پر فشار خونی غیر قابل کنترل می باشد.

مراقبت قبل

قبل از درمان با طب سوزنی، وعده غذایی سبک مصرف کنید. اما به هیچ عنوان با معده خالی طب سوزنی انجام ندهید.
قبل از انجام درمان بهتر است بدانید که سوزن های طب سوزنی نازک بوده و در هنگام فرورفتن در بدن، افراد هیچ دردی را حس نخواهند کرد.
قبل از طب سوزنی باید بدانید که تنها با یک الی دو جلسه درمانی، اختلال شما رفع نخواهد شد و طب سوزنی به ۸ الی ۱۵ جلسه درمانی نیازمند است. (مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی)
به شما توصیه می کنیم تا چند روز قبل از طب سوزنی از انجام فعالیت های سنگین و همچنین ورزش های سنگین خودداری کنید.
برای انجام درمان به روش طب سوزنی لازم است که قبل از مراجعه به کلینیک طب سوزنی، یک آزمایش کل از خود را تهیه کرده و آن را به دکتر متخصص نشان دهید.
لازم است بدانید که متخصصان علاوه بر طب سوزنی از دیگر روش های درمانی از جمله طب فشاری، میکرونیدلینگ، امبدینگ و …. برای افزایش سرعت روند بیماری استفاده می کنند.
قبل از طب سوزنی از نوشیدنی هایی مانند قهوه، الکل و …. استفاده نکنید.
استرس قبل از طب سوزنی می تواند منجر به افزایش آدرنالین بدن شده و در نهایت فرآیند درمان را با مشکل مواجه کند. از این رو برای انجام طب سوزنی به هیچ عنوان استرس نداشته باشید.
قبل از انجام طب سوزنی، تمامی دارو هایی را که از قبل مصرف می کردید را لیست کرده و آن را به دکتر متخصص نشان دهید

مراقبت بعد

در طول جلسۀ انجام‌دادن طب سوزنیِ صورت باید احساس راحتی کنید و نباید درد داشته باشید. اگر هرگونه ناراحتی را تجربه کردید، به پزشک خود اطلاع دهید تا بتواند تغییرات موردنیاز را انجام دهد. بسیاری از افراد طب سوزنی صورت را بسیار آرامش‌بخش می‌دانند و مشتاق درمان هستند.

پس از انجام‌دادن طب سوزنی صورت نیازی به زمان استراحت یا بهبودی نیست و در واقع انجام‌دادن کار خاصی برای مراقبت بعد از طب سوزنی صورت لازم نیست. به محض اتمام جلسه درمانی می‌توانید فعالیت‌های عادی خود ازجمله رانندگی و ورزش را از سر بگیرید. کبودی خفیف ممکن است پس از درمان ایجاد شود؛ اما، این یک عارضۀ جانبی نادر است و خودبه‌خود بهبود می‌یابد.