لیزر کیوسوییچ :

لیزر کیوسوییچ درمانی آیده ال برای از بین بردن لک های پوستی، تتو(خالکوبی)، روشن کردن پوست، کلاژن و جوان سازی پوست ، رفع چین و چروک و برطرف کردن جای جوش است.

لیزر کیوسوییچ برای صورت (کربن پیلینگ) :
لیزر کیوسوییچ برای رفع مشکلات پوستی مانند کک و مک، لکه های پوستی و یک پاکسازی برای روشن شدن و از بین رفتن کدری پوست مورد استفاده می گیرد. در این تکنولوژی نوین، پالس های انرژی لیزر، در فواصل میلیاردم ثانیه تکرار می شوند و رنگدانه ها را پوست آزاد می کنند تا بتوانند به طور طبیعی توسط بدن جذب و سپس دفع شوند.
بر خلاف امواج پیوسته لیزر که پرتو نوری یکنواختی را منتقل می کنند، در لیزر کیوسوییچ، نور به طور متناوب، ابتدا به شکل پالس های بسیار کوتاه و شدید منتشر شده، سپس در مدت زمان کوتاهی قطع و مجددا انتشار پیدا می کند.

پاک کردن خالکوبی

حذف خالکوبی با لیزر کیوسوییچ تنها روشی است که ثابت شده‌است خالکوبی‌های تیره و روشن را بدون ایجاد زخم از بین می‌برد. جوهرهای خالکوبی، رنگدانه‌های خارجی هستند که به بدن وارد می‌شوند (مثل رنگ‌های طبیعی پوست). انرژی پرتوی لیزر، توسط ذرات جوهر جذب می‌گردد و در نتیجه ذرات جوهر شکسته می‌شود. در روزهای بعد از عمل لیزر، سیستم ایمنی بدن ذرات جوهر شکسته را از بین می‌برد و باعث محو شدن خالکوبی می‌شود. با تعداد دفعات درمان‌ بیشتر، جوهر بیشتری خرد خواهد شد و پوست را عاری از هر گونه خالکوبی خواهد کرد.

 

لیزر کیوسوییچ
لیزر کیوسوییچ ریمو تتو

مدت زمان هر جلسه :

هر جلسه درمانی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می ‏کشد که بستگی به ناحیه تحت درمان دارد.

بازه زمانی جلسات :

برای تخریب رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر با طول موج های متفاوت بسته به این که برای چه کاربردی از این لیزر استفاده می کنید نیاز است.
به طور میانگین بین ۵ تا ۸ جلسه درمان نیاز است.

گروه سنی :

به نظر می رسد که سن خاصی برای استفاده از لیزر کیوسوییچ وجود ندارد و هر فردی که سلامت عمومی خوبی داشته باشد و پوست تیره نداشته باشد می تواند از این روش استفاده کند. البته باید توجه داشت که این روش برای بعضی از موارد مناسب نیست، مانند پوست های حساس، آسیب دیده یا التهابی، بارداری و شیردهی، بیماری های پوستی یا خونی، عفونت های ویروسی یا قارچی، تاتو های رنگی یا عمق دار و غیره.

عوارض :

استفاده از لیزر کیوسوئیچ کاملاً ایمن و بی‌خطر است و عوارض قابل ذکری ندارد. البته مقداری التهاب، سوزش، خارش، قرمزی و پوسته پوسته‌شدن در ناحیه مورد عمل اتفاقی طبیعی و قابل پیش‌بینی است که در اثر برخورد نور لیزر با سلول‌های پوستی ایجاد می‌شود. در موارد بسیار نادر ممکن است پوست شما دچار عفونت شود که با مراجعه به پزشک و مصرف آنتی‌بیوتک، کاملاً قابل درمان است.

محدودیت ها :

موارد منع استفاده از لیزر کیوسوییچ
خانم های باردار
سابقه بروز تبخال (هرپس سیمپلکس)
سابقه کلوئید (گوشت اضافی در ناحیه زخم‏های قدیمی)

مراقبت بعد :

تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر، ناحیه مورد نظر را نشویید.
بعد از استفاده از لیزر کیوسوییچ ممکن است روی پوستتان احساس گرمی کنید. قرمزی و تورم پوست نیز تا چند ساعت بعد از استفاده از این لیزر دیده می شود. هنگامی که تورم از بین رفت، می توانید این ناحیه را با استفاده از کرم مرطوب کننده آب رسانی کنید.
۱۰ تا ۱۴ روز زمان می برد تا رنگ قهوه ای تیره ای که بعد از انجام کیوسوییچ روی پوست ایجاد می شود، از بین برود. اگر پوست کبود شده باشد، ممکن است برطرف شدن آن بیشتر طول بکشد.
حداقل به مدت ۷ روز از مراقبت های فعال پوستی (حاوی گلیکولیک یا ویتامین A و رتینول) و لایه برداری پوست استفاده نکنید. هر روز پوست خود را تمیز و مرطوب کنید و از ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر از ساعت ۱۰الی ۱۶بیرون هستید حتما ضد آفتاب خود را دو الی سه ساعت یکبار شارژ کنید.