لیفت صورت با نخ :

لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی است که در آن از نخ‌های بخیه‌ی موقت یا جذبی برای لیفت یا بالا بردن پوست استفاده می‌شود. بخیه‌های موقت در زیر پوست کار می‌شوند و ۲ تاثیر جوانسازی فوق‌العاده بر صورت شما می‌گذارند:

۱) لیفت و سفت کردن پوست

در این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ برش یا برداشتی روی پوست انجام نمی‌شود. به جای آن جراح متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست کاری می‌کند که پوست صورت بالا بیاید و سفت شود. در واقع به جای بریدن پوست اضافه، جراح با استفاده از نخ‌های بخیه، آن‌ها را جمع و سفت می‌کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست قابل مشاهده نباشد. پس بدون دردسرهای جراحی لیفت، پوستی جوان‌تر و زیباتر خواهید داشت.

۲) تحریک کلاژن سازی

جالب است بدانید که نخ‌های کار شده در زیر پوست به جز این که پوست را سفت و خوش حالت می‌کنند، فرآیند پیری پوست را کند کرده و با آن مبارزه می‌کنند.

متقاضیانی که برای تحریک کلاژن سازی لیفت با نخ انجام می‌دهند به تدریج متوجه بهبود حجم و سفتی پوست خود خواهند شد.

مدت زمان هر جلسه :

زمان مورد نیاز برای رفع مشکلات پوستی افراد به میزان چین و چروک، افتادگی و عمق آن بستگی دارد. به طور کلی انجام لیفتینگ با نخ حدود ۲۰ الی۳۰ دقیقه زمان خواهد برد، که نسبت به موارد ذکر شده این زمان متغیر است

بازه زمانی جلسات :

گذراندن تنها یک جلسه زاویه سازی صورت با نخ برای لیفت با نخو جوانسازی بافت پوست کافیست و در صورت اتمام زمان ماندگاری نخ لیفت یک سال به بالا است ، نیاز به ترمیم و لیفت مجدد پوست صورت وجود خواهد داشت.

طول زمان اثر :

سوال بسیاری از افراد که قصد انجام لیفتینگ صورت به روش نخ را دارند ، در این باره می باشد که لیفت صورت با نخ چقدر دوام دارد ؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که نتیجه لیفتینگ صورت با نخ ، بسته به سبک زندگی افراد متفاوت می باشد ؛ اما به طور میانگین می توان گفت این روش از جوانسازی پوست صورت ، بین ۱۲ الی ۱۸ ماه ماندگاری خواهد داشت.

عوارض :

کبودی خفیف و نیز مقداری تورم
خونریزی طولانی‌مدت
وقوع عفونت
زمان زیاد برای بهبودی کامل که زندگی روزمره را مختل می‌سازد.
سطوح مختلفی از حساسیت در نواحی از صورت که تحت درمان واقع شده‌اند.
عدم تقارن

مراقبت بعد :

کمپرس یخ برای به حداقل‌ رساندن کبودی و تورم استفاده کنید.

توصیه می‌‌شود با سر رو‌به بالا و به پشت بخوابید تا از واردشدن هرگونه فشار به صورت خود جلوگیری کنید.

بیماران باید حداقل به مدت ۲۴ ساعت از شستن یا حتی لمس ناحیه درمان خودداری کنند.
انجام ورزش‌های شدید باید برای یک تا دو هفته محدود است.

اگر داروی خاصی مصرف میکنید حتما به پزشک اطلاع دهید.