پلاسما ژل :

پلاسماژل که به نام پلاسمای غنی از پلاکت هم شناخته می‌شود، پرکننده‌ای است که برای درمان چین و چروک استفاده می‌شود. نتایج آن در یک جلسه مشخص می‌شود. ژل پلاسما برای استفاده از صورت با پردازش خون خود بیمار ساخته و به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود تا صورت، گردن یا دست‌ها را حجیم کند که نتیجه آن جوان‌سازی این نواحی است.

مدت زمان هر جلسه :

این فرآیند آماده سازی تقریبا ۴۵ دقیقه زمان می برد و پس از آن پزشک متخصص در ابتدا ناحیه مورد نظر از پوستتان را ضد عفونی می کند و بعد از آن از طریق کرم های موضعی بی حسی، ناحیه مورد نظر را بی حس می کند.

بازه زمانی جلسات :

تعداد جلساتی که برای انجام پلاسما ژل نیاز می باشد، در افراد مختلف متفاوت می باشد اما معمولا بین یک تا سه جلسه درمان نیاز می باشد و فاصله بین هر جلسه درمانی بین دو تا چهار هفته می باشد.

گروه سنی :

افرادی که در بازه سنی بالاتر از ۴۰ سال هستند، باید هر ۳ ماه یکبار پلاسما تراپی برای صورت را انجام دهند.

طول زمان اثر :

عوامل مختلفی بر میزان ماندگاری نتایج پلاسما ژل تاثیر گذار می باشد، اما معمولا به مدت یک تا دو سال نتایج پلاسما ژل ماندگار بوده و برای دریافت نتایج دائمی پلاسما ژل باید بعد از ۶ ماه تا یک سال مجددا تکرار شود.

عوارض :

پلاسما ژل هیچ گونه آلرژی و حساسیتی ایجاد نمی کند. اگر مراقبت های قبل و بعد آن را به خوبی انجام دهید، می توانیم بگوییم شاهد هیچ گونه عارضه ای نخواهید بود. اما در مواردی قرمزی، تورم و عفونت های پوستی دیده شده است که البته این عوارض بسیار نادر هستند.

محدودیت ها :

چه کسانی نمی توانند تزریق پلاسما ژل انجام دهند؟

۴- افرادی که به بیماری متاستاتیک مبتلا هستند.

۵- افرادی که دچار اختلالات خونی می باشند و یا این که در ناحیه درمان خونریزی خاصی وجود دارد.

۶- افرادی که داروهای روان کننده خون مصرف می کنند و امکان قطع کردن این داروها وجود ندارد.

۷- افرادی که به کم خونی مبتلا هستند.

 

مراقبت بعد :

۱- با توجه به شرایط پوست افراد و عوارضی که ممکن است برای فرد ایجاد شود پزشک توصیه هایی دارد، که باید به این توصیه ها عمل شود، تا از بروز عوارض احتمالی جلوگیری شود.

۲- در صورتی که به منظور رفع گودی زیر چشم و چین و چروک اطراف آن تزریق پلاسما ژل انجام گرفته است، در هنگام خروج از منزل حتما از عینک آفتابی استفاده کنید و همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب ضروری می باشد.

۳- به مدت دو روز بعد از تزریق پلاسما ژل از رفتن به سونا، استخر وحمام خودداری شود.

۴- به مدت سه روز پس از تزریق پلاسما جت از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.

۵- به مدت دو روز بعد از تزریق پلاسما ژل از شستن ناحیه تحت درمان خودداری شود.

۶- از هر گونه فشار دادن و دستکاری ناحیه درمان خودداری کنید.

۷- از انجام فعالیت های سنگین و تمرینات ورزشی به مدت یک هفته بعد از تزریق پلاسما ژل خودداری شود.

۸- ممکن است بعد از تزریق پلاسما ژل التهاباتی در ناحیه درمان ایجاد شود، که به منظور کاهش التهابات می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

۹- از کرم های مخصوص روز و شب که پزشک برایتان تجویز می کند، به طور مرتب استفاده کنید.